Rezultate te kerkimit per termin: +Legjislacionit

Meta: total 1000 / total_found 9755 / time 0.005 / keyword[0] legjislacionit / docs[0] 9755 / hits[0] 12129 /
Ushtria shqiptare do të shesë avionët MiG, interesi i të huajve është i madh
  • 2019-04-03

Ushtria shqiptare do të shesë avionët MiG, interesi i të huajve është i madh

Në një kodër në Shqipërinë e Veriut është një portë që përfaqëson të kaluarën komuniste të vendit: një derë çeliku masive hapet për të zbuluar një bazë ajrore e fshehur në zemër të malit. Bëhet fjalë për 600 metra tunele që dikur ishin në shërbim të bazës ushtarake

Ligji i Luftës Shqipëri-Greqi, marrëveshja dështoi prej mungesës së GJ.,Kushtetuese
  • 2019-03-13

Ligji i Luftës Shqipëri-Greqi, marrëveshja dështoi prej mungesës së GJ.,Kushtetuese

Greqia e deklaroi Shqipërinë, përkrah Italisë, një vend armik në 1940 me një dekret mbretëror. Traktati i miqësisë greko italiane në 1947 e tërhoqi gjendjen e luftës mes dy vendeve. Ndërsa për Shqipërinë, Greqia pretendon se e ka hequr gjithashtu, por Shqipëria ka një opinion të

Kruja mbyll hesapet me guroret, pezullohet aktiviteti i 12 subjekteve
  • 2019-03-04

Kruja mbyll hesapet me guroret, pezullohet aktiviteti i 12 subjekteve

Ministri i Mjedisit Blendi Klosi urdhëroi sot pezullimin e aktivitetit të 12 guroreve në zonën e mbrojtur Krastë-Vrion. Klosi njoftoi se pas hetimit një mujor, Task-Forca e ngritur nga katër ministri ka propozuar revokimin e lejeve për 12 subjektet e fundit që ushtrojnë aktivitetin e guro

No Pic available
  • 2019-02-09

Unaza e Re, Meta sulmon projektin: Ka shpikje jashtë ligjeve të Shqipërisë!

Në një intervistë ngë Uashingtoni për Zërin e Amerikës, Presidenti Ilir Meta është përgjigjur për disa nga temat më të nxehta që kanë rrëmbyer vëmendjen e shqiptarëve në këtë fillim viti. Duke folur për përplasjet e vazhdueshme Presidencë-Kryeministri, Meta është ndalur tek

Lehtësimi nga Gjykata, Dritan Dajti mund të dalë nga burgu pas 7 vitesh
  • 2019-02-08

Lehtësimi nga Gjykata, Dritan Dajti mund të dalë nga burgu pas 7 vitesh

Drejtësia shqiptare ka vendosur sot dënimin përfundimtar për Dritan Dajtin, autorin e Masakrës së Durrësit, ngjarjes së rëndë të ndodhur më 7 gusht 2009, ku mbetën të vrarë 4 efektivë policie. Pas një kalvari 10 vjeçar zvarritjesh në dyer prokurorish dhe gjykatash, çështja Dajti

Qëndrimi me dy standarde i Xhafajt dhe përplasja e parë me PS
  • 2019-02-06

Qëndrimi me dy standarde i Xhafajt dhe përplasja e parë me PS

Që prej dorëheqjes në fillim të tetorit 2018 nga posti i ministrit, Fatmir Xhafaj kishte heshtur ose mbajtur një profil të ulët politik. Me përjashtim të disa daljeve publike në krah të kryebashkiakut Erion Veliaj, zëri i tij nuk ishte dëgjuar as në Parlament për çështje të ndryshm

Salianji: Je më keq se Hekuran Isai. Lleshaj: Faleminderit për metaforën
  • 2019-02-06

Salianji: Je më keq se Hekuran Isai. Lleshaj: Faleminderit për metaforën

Komisioni i Medias dhe Edukimit ka qenë i thirrur ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj, për të dhënë sqarime lidhur me dhunën policore të ushtruar ndaj studentëve, në ambientet e fakultetit. Seanca është shoqëruar me debate dhe  deputeti i PD-se, Ervin Salianji ka kërkuar të dije ng