Rezultate te kerkimit per termin: +Leipzig

Meta: total 174 / total_found 174 / time 0.000 / keyword[0] leipzig / docs[0] 174 / hits[0] 247 /
Bayerni dhuron spektakël, mbijetesa një dilemë
  • 2017-05-13

Bayerni dhuron spektakël, mbijetesa një dilemë

9 ndeshje, 37 gola në raundin e 33 në Bundesligë. Më shumë u shënua në Leipzig, Bremen dhe Mainz. 5 herë kampionët radhazi shënuan 5 herë në portën e nënkampionëve. Leipzig kryesonte 4-2 në 65, pas kësaj Bayern show në një sfidë jubilare për Costan dhe Bernat. Braziliani luajti

No Pic available
  • 2017-03-25

Çfarë ka ndodhur më 25 mars?

421 Venecia themelohet në mesditë, sipas legjendës, me përurimin e kishës së parë atë të San Giacomos, në ishullin Rivoalto, që u shënua nga rënia e këmbanave në orën 12:00. Kur lombardët pushtuan Italinë, në vitin 568, shumë prej banorëve u hodhën në ishujt e vegjël. Me kal

Shqipëria në Panairin e Librit në Leipzig
  • 2017-03-23

Shqipëria në Panairin e Librit në Leipzig

Ridvan Didra, Elona Çuliq, Elvira Dones, Shpëtim Selmani prezantojnë letrat shqipe Letërsia shqipe do të jetë pjesë e panairit dhe festivalit  të librit në Leipzig, i cili do të mbahet mes datave 23- 26 mars. Autorët që do të prezantojnë letrat shqipe janë Ridvan Didra (Shqipëri); E

Mavraj në formacionin e javës së Kicker
  • 2017-02-14

Mavraj në formacionin e javës së Kicker

Moment i artë në Bundesliga për mbrojtësin e Kombëtares Shqiptare, Mërgim Mavraj. Shtatlarti shqiptar që vetëm pak javë më parë u transferua te Hamburgu, po e fiton bastin e tij personal. Mavraj, ashtu si edhe shoku i tij i skuadrës, Papadopulos është vendosur në 11-ëshen ideale të

Barça, 3 gola Bilbaos. Ngec Bayerni, 1-1 me Shalken; fiton Dortmund
  • 2017-02-05

Barça, 3 gola Bilbaos. Ngec Bayerni, 1-1 me Shalken; fiton Dortmund

Javë fatsjellëse për Barcelonën, që pasi fitoi në Kupën e Mbretit me Atleticon e Madridit, gjen sërish suksesin në kampionat kundër Athletic Bilbaos, që u mposht 3-0. Në Camp Nou, ekuilibrat i prishi Paco Alcacer që pas asistit të Neymar nga qendra e zonës coi në avantazh blaugranat

No Pic available
  • 2017-01-13

Muller shmang gazetarët në mënyrën më gjeniale

Thomas Muller ka gjetur mënyrën më gjeniale për të shmangur gazetarët. Sulmuesi gjerman, i cili nuk ishte në humor ti përgjigjej pyetjeve të tyre, është shtrirur sikur po fliste në telefon duke përdorur pashaportën e tij. Duket se truku ka funksionuar me sukses pasi asnjë nga reporte

No Pic available
  • 2017-01-12

Ancelotti: Paratë e kinezëve, jo shqetësim për Europën

Lider në Bundesligë me tre pikë përpara RB Leipzig-ut të vendit të dytë (36 pikë), Bayern Mynih ka realizuar një fazë të parë të sezonit me ulje-ngritje, ndërkohë që nuk ka mundur ta mbyllë veçse në vendin e dytë fazën e grupeve në Champions League-n. Kampionët e Gjermanisë n