Rezultate te kerkimit per termin: +Lejet

Meta: total 1000 / total_found 6087 / time 0.003 / keyword[0] lejet / docs[0] 6087 / hits[0] 8895 /
PD kërkon 48 orë leje për protestën, policia: Të mbarojë brenda 16 Marsit
  • 2019-03-15

PD kërkon 48 orë leje për protestën, policia: Të mbarojë brenda 16 Marsit

Vijon përplasja mes policisë dhe PD-së për lejet e protestave. Mësohet se edhe këtë herë, policia ka refuzuar kërkesën për leje 48-orëshe. Për protestën e nesërme policia ka kërkuar që të përfundojë brenda datës 16 mars. Ndërkohë janë marrë masat për mbarëvajtjen e tubimit

Ndërtimi, u miratuan lejet për 470 mln euro investime për pallate
  • 2019-02-28

Ndërtimi, u miratuan lejet për 470 mln euro investime për pallate

Sektori i ndërtimit është në zgjerim të gjerë, të paktën referuar lejeve të ndërtimit. Instituti i Statistikave raportoi se vitin e kaluar, në të gjithë Shqipërinë u miratuan lejet e ndërtimit për 470 milionë euro investime për pallate, ndërtesa biznesi apo vepra inxhinierike.

A janë pagat e larta në Shqipëri?
  • 2019-02-25

A janë pagat e larta në Shqipëri?

Produktiviteti i punës në Shqipëri llogaritet sa një e treta e mesatares së rajonit dhe një e pesta e vendeve më të zhvilluara të BE. Produktiviteti i punës mat sasinë e të mirave dhe shërbimeve të prodhuara për një orë pune. Produktiviteti i matur nga Banka Evropiane për Rindërt

PD-LSI në protestë nga frika e SPAK? Kryemadhi: Tani skemi mandat, le të na arrestojnë
  • 2019-02-18

PD-LSI në protestë nga frika e SPAK? Kryemadhi: Tani skemi mandat, le të na arrestojnë

Protesta e opozitës së bashkuar para Kryeministrisë më 16 shkurt u komentua gjerësisht në media, me rivalët e tyre të majtë që madje thanë se Lulzim Basha, Sali Berisha e Monika Kryemadhi duan destabilizimin e vendit pasi kanë frikë drejtësinë e re dhe një arrestim të mundshëm nga

Batërdia me minierat e Bulqizës. Ja sesi u parcelizuan ndër vite!
  • 2019-02-14

Batërdia me minierat e Bulqizës. Ja sesi u parcelizuan ndër vite!

Batërdia në minierën e Bulqizës është shkaktuar nga fenomeni i parcelizimit përmes lejeve pa kriter, për njerëz të lidhur me politikën. Ish-kryeministri Fatos Nano dha lejen e parë koncesionare për kompaninë italiane Darfo, në vitin 2001. Por, shkatërrimi i vërtetë i këtyre burime

Ja si emigrantët shqiptarë mund të heqin masën apelas në Greqi
  • 2019-02-08

Ja si emigrantët shqiptarë mund të heqin masën apelas në Greqi

Jo në pak raste, emigrantët shqiptarë kanë marrë të ashtuquajturin apelas apo espuls, çka nënkupton dëbim apo deportim nga shteti ku kanë shkuar për një jetë më të mirë, në mënyrë ilegale. Gazeta Shqiptare zbardh sot procedurën ligjore që duhet të ndjekin të interesuarit për

Air Albania,  avionët e siguruar nga Turkish Airlines janë rikthyer në Turqi
  • 2019-02-06

Air Albania,  avionët e siguruar nga Turkish Airlines janë rikthyer në Turqi

Plani për ndërtimin e kompanisë kombëtare të fluturimit Air Albania vishet me dyshime.  CH Aviation, një portal zviceran i specializuar për zhvillimet në industrinë e Aviacionit, shkruan se projekti Air Albania është lënë në harresë, ndërkohë që avionët e siguruar nga Turkish Air