Rezultate te kerkimit per termin: +Lek +Dukagjinit

Meta: total 436 / total_found 436 / time 0.002 / keyword[0] lek / docs[0] 70361 / hits[0] 226192 / keyword[1] dukagjinit / docs[1] 2253 / hits[1] 3132 /
No Pic available
  • 2017-06-19

Bushati në Theth premton: Rruga e re do të shkojë shpejt deri në Breg të Lumit

Ministri i Jashtëm Ditmir Bushati së bashku me deputetin Paulin Sterkaj dhe kandidatin Pjetër Nika u takuan me banorë të komunës Shalë të Dukagjinit në fshatin turistik të Thethit. Bushati vlerësoi mikpritjen dhe traditat e zonës, duke pranuar problemet që ekzistojnë në infrastruktur

No Pic available
  • 2017-05-25

Përsëri për virgjëreshat e maleve, tashmë në një kohë moderne

Një roman i ri i Emmanuelle Favier për Shqipërinë Luan Rama Ishim takuar shpesh me Emmanuelle Favier pranë shtëpisë së saj, në Place Flora-Tristan. Një vajzë e gjatë, simpatike, me një fytyrë të ëmbël normande dhe sy blu. Donte të shkruante për virgjëreshat e përbetuara shqipta

No Pic available
  • 2017-04-29

Kryepleqtë dorëzohen para kanabisit, kërcënojnë me dorëzimin e vulave

Çështja e kanabisit dhe përgjegjesia direkte që duhet të mbajnë kryepleqtë e fshatrave, ka bërë që një pjesë e madhe e tyre në Shkodër të kërcënojnë me dorëzimin e vulave. Ata e quajnë absurd pretendimin e Policisë së Shtetit, që këta të fundit të kryejnë kontrolle në ban

DOSSIER/Kush ishte juristi shqiptar Dr. Jur. Emid Tedeschini (1909-1989)
  • 2017-03-02

DOSSIER/Kush ishte juristi shqiptar Dr. Jur. Emid Tedeschini (1909-1989)

Dr.jur.Emid Tedeschini lindi në Durrës në vitin 1909 në familjen të vjeter durrsake të parët e së cilës kane qenë mjekë dhe farmacista dhe në të njajtën kohe edhe me funksione diplomatike si konsuj të përgjitheshëm të Republikes së Venedikut qyshë nga vitit 1766 dhe mbas vit

INTERVISTA/ Klara Buda në Francë, me raki shqiptare të Mitrush Kutelit
  • 2017-02-04

INTERVISTA/ Klara Buda në Francë, me raki shqiptare të Mitrush Kutelit

Intervistë me shkrimtaren dhe gazetaren e mirënjohur Klara Buda Bisedoi: Raimonda MOISIU Shkrimtarja, gazetarja dhe esseist-ja, Klara Buda është një emër fort i njohur në botën shqiptare, e cila jeton dhe punon mes Parisit dhe New York-ut. Më një përvojë të konsoliduar e mbresëlënës

No Pic available
  • 2016-11-03

Kush ishte Gjergj Dushmani dhe kush është injorant i historisë?

Nga Rami Memushaj Lidhur me sulmet që kanë shpërthyer në Greqi ndaj kryeministrit Edi Rama duke e cilësuar injorant të historisë, vërehet një padije që të lë pa mend e politikanëve dhe e gazetarëve grekë. Si mik i historisë dhe i së vërtetës, po jo si historian, po sjellim këtu d

Kush është injorant i historisë?
  • 2016-11-03

Kush është injorant i historisë?

Nga Rami Memushaj Lidhur me sulmet që kanë shpërthyer në Greqi ndaj kryeministrit Edi Rama duke e cilësuar injorant të historisë, vërehet një padije që të lë pa mend e politikanëve dhe e gazetarëve grekë. Si mik i historisë dhe i së vërtetës, po jo si historian, po sjellim kët