Rezultate te kerkimit per termin: +Leks

Meta: total 21 / total_found 21 / time 0.000 / keyword[0] leks / docs[0] 21 / hits[0] 32 /
Kriza Morale e Shoqërisë Shqiptare ka marrë peng drejtësinë sociale
  • 2014-02-10

Kriza Morale e Shoqërisë Shqiptare ka marrë peng drejtësinë sociale

Kriza Morale e Shoqërisë Shqiptare ka marrë peng drejtësinë sociale të shqiptarëve. Politika dhe mediat janë pasqyrim i kësaj drejtësie të munguar. Anita Varosi T flassh sot pr nj kriz morale t shoqris shqiptare sigurisht q duhet t argumentosh m prpara q ekziston nj kriz e till dhe ku

No Pic available
  • 2014-02-02

Ç’lojë po luan Eulex-i në Kosovë?

02-02-2014 / Nga Gjokë Dabaj SSSAASSFillimisht ia pata vënë titullin këtij shkrimi: “Kur O.Ivanoviqi është kriminel lufte, cili serb nuk është kriminel lufte?” Unë nuk e di sa shqiptarë ka vrarë Oliveri dhe sa vrasje shqiptarë

Merr fund pengmarrja ne SHBA
  • 2013-05-13

Merr fund pengmarrja ne SHBA

Përfundoi pas 36 orësh pengmarrja e dy vajzave, 14 e 17 vjeç, dhe vëllait të tyre 4-vjeçar në Trenton të Nju Xhersit. Përpara se të izolohej në shtëpi, pengmarrësi kishte vrarë nënën, 42 vjeç dhe v&eu

No Pic available
  • 2013-04-19

Raporti i plote i DASH ne Anglisht

The Republic of Albania is a parliamentary democracy. The constitution vests legislative authority in the unicameral parliament (Assembly), which elects both the prime minister and the president. The prime minister heads the government, while the president has limited executive power. In 2009 the co

No Pic available
  • 2012-12-22

Qelëza, fshati kryesor në viset e Pukës për mbështetjen e kryengritjes së përgjithshme 1912 kundër sundimit osman

22-12-2012 / Nga Xhemal Meçi Në kuadrin e 100-vjetorit të ngritjes së flamurit në Qelzë të Pukës, 8 dhjetor 1912Nga Xhemal Meçi (studiues)  Qelëza ka pasur një pozicion gjeografik të rëndësishëm ndërlidhës&

No Pic available
  • 2011-03-13

Elbasan, Nisinfestimet e ditëssë Verës

ELBASAN- Festimet e Ditës së Verës sapo kanë nisur mbrëmjen e sotme në Elbasan, duke e kthyer sheshin kryesor të qytetit në një arenë festive, ku qindra qytetarë po ndjekin koncertin festiv të organizuar nga Bashkia e Elbasanit, me pjes&eu

No Pic available
  • 2010-09-23

Me vete a me tjere

mund te beje nje njeri i vetem Te shkruaje praktikisht ne vetmi praktikisht pa publik nje veper te tere letrare e njekohesisht te shpjere para nje tradite gjuhesore ne rrugen e vetme qe ajo mund te ecte ...ne Rome kam studiue edhe nji here tjeter 4 vjet ku kam edhe doktorue. Gjate kesaj kohe mba