Rezultate te kerkimit per termin: +Leka +Bungo

Meta: total 37 / total_found 37 / time 0.000 / keyword[0] leka / docs[0] 5214 / hits[0] 11536 / keyword[1] bungo / docs[1] 54 / hits[1] 94 /
Teatri Kombëtar hap konkursin për sezonin e ri artistik
  • 2017-06-01

Teatri Kombëtar hap konkursin për sezonin e ri artistik

Teatri Kombëtar ka hapur thirrjet për projekt propozimet për sezonin e ri artistik 2017-2018. Ftesa i drejtohet gjithë regjisorëve që kërkojnë të vendosin një vepër në skenën e teatrit përgjatë vitit në vijim. Teatri Kombëtar njofton të gjithë regjisorët shqiptarë që duke fillu

Rrëfimi i Pëllumb Kullës: Miqësia me Ndrenikën, si na përzgjodhën bashkëshortet gjatë një provimi
  • 2017-01-23

Rrëfimi i Pëllumb Kullës: Miqësia me Ndrenikën, si na përzgjodhën bashkëshortet gjatë një provimi

Nga Pëllumb Kulla SI KRONIKAN I NJË SHKOLLE ARTI Ideja e këtij shkrimi lindi para disa ditësh, ngaqë i dha shkëndijë kremtimi i 75-vjetorit të Robert Ndrenikës, elementit më të ndritur të asaj shkolle. Dhe më shumë se të një shkolle, unë mora përsipër të jem kronikan i grupit stu

Rrëfimi i shokut të kursit Pëllumb Kulla: Miqësia me Robert Ndrenikën dhe si na përzgjodhën bashkëshortet gjatë një provimi
  • 2017-01-23

Rrëfimi i shokut të kursit Pëllumb Kulla: Miqësia me Robert Ndrenikën dhe si na përzgjodhën bashkëshortet gjatë një provimi

Nga Pëllumb Kulla Ideja e këtij shkrimi lindi para disa ditësh, ngaqë i dha shkëndijë kremtimi i 75­vjetorit të Robert Ndrenikës, elementit më të ndritur të asaj shkolle. Dhe më shumë se të një shkolle, unë mora përsipër të jem kronikan i grupit studentor të njërit kurs të

No Pic available
  • 2016-12-25

Regjisori Leka Bungo: Në firmat piramidale lanë para edhe ambasadorë të huaj

I ftuar në emisionin Zululand të gazetarit dhe analistit Mustafa Nano, regjisori Leka Bungo, përveç filmit të tij më të ri Rrokullisja, një bashkëpunim me Televizionin Publik Shqiptar, do të ndalej gjatë në një nga çështjet më të nxehta që shqetësojnë teatrin në vendin tonë: dr

No Pic available
  • 2016-09-25

Raimonda Moisiu rizgjidhet kryetare e Shoqatës së Shkrimtarëve Shqiptaro-Amerikanë

Raimonda Moisiu u rizgjodh kryetare e Shoqatës së Shkrimtarëve Shqiptaro-Amerikanë, nën/kryetar Vlashi Fili, sekretare- Dr.Yllka Filipi, President- Adnan Mehmeti. Nga Dr. Yllka FILIPI O, kurrë mos u lodh për ndihmën që i jep atdheut! 15 vite më parë, emigrantë krijues të ardhur nga të

Letërsia e burgut dhe morali i saj human
  • 2016-05-05

Letërsia e burgut dhe morali i saj human

Agron TUFA Ende nuk e njohim letërsinë e burgut dhe, më gjerë, letërsinë e shkruar nga shkrimtarët e burgosur për shkaqe “politike”. E fus në thonjëza fjalën politike, sepse diktatura edhe po të mos e kishe të shpallur ndërgjegjen tënde të kundërshtimit, do ta sajonte sa

Letër anonime
  • 2015-12-01

Letër anonime

Znj. Kumbaro, Ministre e Kulturës së Shqipërisë. LEKA BUNGO Bulevardi "Gjergj Fishta" Pallati "Bora" Apt. 24 Tiranë Për mua dhe kolegët e moshës sime DYERT e Teatrove dhe Televizioneve janë mbyllur "me të drejtë". Megjithëse: "NDRYSHE NGA BOKSI, NË ART KA EDHE TË RINJ TË VJETËR