Rezultate te kerkimit per termin: +Leka

Meta: total 1000 / total_found 5214 / time 0.002 / keyword[0] leka / docs[0] 5214 / hits[0] 11536 /
No Pic available
  • 2017-06-26

Këta janë emrat e 73 deputetëve të rinjve nga radhët e PS-së

Tashmë kur kanë mbaruar së numëruari pjesa më e madhe e kutive të votimit, nuk pritet të ketë ndryshime në rezultatin përfundimtar për sa i përket numrit të mandateve. Kandidatët në radhët e socialistëve janë ata që kanë fituar më së shumti. Lista më poshtë është ajo e depu

Shoqërohen tre aktivistë, ja çfarë i bënë Ramës, Metës e Bashës
  • 2017-06-22

Shoqërohen tre aktivistë, ja çfarë i bënë Ramës, Metës e Bashës

Tre aktivistë të organizatës politike janë shoqëruar në polici pasi janë kapur teksa pikturonin në muret e qytetit fytyrat e tre liderëve politik Edi Rama, Lulzim Basha dhe Ilir Meta.  Në pikturimet në mure ata bëjnë thirrje që të bojkotohen zgjedhjet dhe të mos zgjidhet votohet

No Pic available
  • 2017-06-20

Gjiknuri nga Vlora: Të bindim edhe skeptikët të votojnë numrin 2

Drejtuesi politik i Partisë Socialiste për Qarkun e Vlorës Damian Gjiknuri, I shoqëruar edhe nga disa kandidatë për deputetë, zhvilloi një takim me banorë të zonës së “3 Racave”. Gjiknuri u bëri me dije banorëve se Vlora është Qarku që ka përthithur më shumë investime

No Pic available
  • 2017-06-06

Çelet sezoni turistik, plazhet në mëshirë të fatit

“Fiks Fare” ka paraqitur situatën e disa zonave turistike në vend të cilat çdo vit frekuentohen nga mijëra turistë. Golemi  ka një infrastrukturë rrugore të vështirë në të cilën prej 15 vitesh nuk është vënë dorë, ndërkohë impianti i ujërave të zeza është drejt

No Pic available
  • 2017-06-02

Conad, 2 net spektakël e aktivitete tek Nënë Tereza

Il grande viaggio Insieme a Conad një inciativë e Conad do të mbledhë këtë fundjavë në sheshin Nënë Tereza qytetarë të shumtë. Administrator i Conad Albania Pietro Tafuni tha se  ky event vjen në shqipëri pas dy edicioneve të suksesshme . Drejtori i marketingut  dhe marrdh

Teatri Kombëtar hap konkursin për sezonin e ri artistik
  • 2017-06-01

Teatri Kombëtar hap konkursin për sezonin e ri artistik

Teatri Kombëtar ka hapur thirrjet për projekt propozimet për sezonin e ri artistik 2017-2018. Ftesa i drejtohet gjithë regjisorëve që kërkojnë të vendosin një vepër në skenën e teatrit përgjatë vitit në vijim. Teatri Kombëtar njofton të gjithë regjisorët shqiptarë që duke fillu

No Pic available
  • 2017-06-01

Kreshnik Spahiu jep dorëheqjen, ja kush është kryetarja e re e Aleancës Kuqezi

Aleanca Kuqezi deklaroi sot për mediat se në mbledhjen e jashtëzakonshme të këshillit drejtues u miratua dorëheqja e parevokueshme e kryetarit Kreshnik Spahiu. Sekretari i Përgjithshëm i kësaj partie i ka propozuar Këshillit zonjën Lumturi Ratkoceri që të drejtojë e autorizuar Aleancë