Rezultate te kerkimit per termin: +Lektor

Meta: total 743 / total_found 743 / time 0.000 / keyword[0] lektor / docs[0] 743 / hits[0] 998 /
Rikthehen specializimet në mjekësi, gati 314 mjekët e parë
  • 2017-04-22

Rikthehen specializimet në mjekësi, gati 314 mjekët e parë

Duke filluar nga viti i ardhshëm, do të rikthehen mjekët specialistë në të gjithë vendin, aty ku nevojat janë më akute, pasi përfundojnë studimet 314 specializantët e parë në disa shërbime si Urgjenca, Kardiologjia, Neurologjia, etj. Deklarata u bë sot nga ministrja e Shëndetësis

Qeveria miraton statusin për personelin akademik
  • 2017-04-12

Qeveria miraton statusin për personelin akademik

Këshilli i Ministrave ka miratuar statusin dhe trajtimin e veçantë personelin akademik në universitetet publike të vendit. Duke gëzuar trajtim të veçantë dhe përveç lirisë akademike dhe të drejtat financiare, personeli akademik nuk mund të penalizohet për shkak të qëndrimeve të tij

No Pic available
  • 2017-03-08

Qeveria përzgjedh 3 kandidatët për Strasburgun, rikthen Berberin

Qeveria shqiptare ka paraqitur sipas afatit të përcaktuar, tre kandidaturat nga të cilat do të përzgjidhet një në pozicionin e gjyqtarit shqiptar në Gjykatën Evropiane të të Drejtave të Njeriut. Sipas njoftimit të qeverisë nga gara e proçedurës së dytë për këtë pozicion kanë da

Pedagogët, zbardhet drafti për rritjen e pagave, sa do marrin për orët shtesë në bazë të titujve
  • 2017-02-23

Pedagogët, zbardhet drafti për rritjen e pagave, sa do marrin për orët shtesë në bazë të titujve

Qeveria ka gati projektvendimin Për statusin dhe trajtimin e veçantë të personelit akademik. Në këtë vendim përfshihet edhe rritja e pagesës për personelin akademik, rritje e cila do të fillojë nga 1 marsi 2017. Veç këtij projektvendimi, i cili pritet të miratohet në mbledhjen e radh

Ahmet Zogu i kërkoi Italisë 2 milionë lireta, për të rimarrë pushtetin
  • 2017-02-19

Ahmet Zogu i kërkoi Italisë 2 milionë lireta, për të rimarrë pushtetin

Kujtimet e kryediplomatit italian Aleksandër Lessona Historia ka folur shumë pak e shpesh me kontradita mbi prillin e vitit 1939-të, ku ushtria italiane zbarkoi në Shqipëri. Mjaft historianë u shndërruan në lektorë të indoktrinuar. Është spekuluar, veçanërisht , për traktatin e fsheh

Dorian Koçi, drejtori i ri i Muzeut Historik Kombëtar
  • 2017-02-13

Dorian Koçi, drejtori i ri i Muzeut Historik Kombëtar

Dorian Koçi do të jetë drejtori i ri i Muzeut Historik Kombëtar. Ai vjen në këtë detyrë pas shkarkimit të Melsi Labit një javë më parë. Koci ka mbajtur detyrën e nëndrejtorit të Muzeut. Ai është i njohur si studiues dhe njohës i mirë i historisë, kontribues në media me një së

INTERVISTA/ Aleksandër Çipa: Mediat janë të kapura, gazetarët e kamur duhet të bëjnë transparencën e pasurisë
  • 2017-02-12

INTERVISTA/ Aleksandër Çipa: Mediat janë të kapura, gazetarët e kamur duhet të bëjnë transparencën e pasurisë

Nga Andrea Danglli Gazetari i mirënjohur Aleksandër Çipa gjykon se materialet mediatike të prodhuara nga zyra e shtypit të subjekteve politike apo institucioneve, nuk duhet të transmetohen. Përgjatë një interviste dhënë për gazetën TemA, Çipa thekson se e vërteta nuk mund të fabr