Rezultate te kerkimit per termin: +Leku

Meta: total 1000 / total_found 1573 / time 0.001 / keyword[0] leku / docs[0] 1573 / hits[0] 2609 /
Azile dhe ilaçe/ Popullsia e Shqipërisë po plaket, ja bizneset që do lulëzojnë
  • 2019-03-10

Azile dhe ilaçe/ Popullsia e Shqipërisë po plaket, ja bizneset që do lulëzojnë

Në vitin 2021, Shqipëria pritet të përfshihet në një proces të shpejtë plakje pasi numri i të moshuarve mbi 65 vjeç për 100 të rritur në moshë pune do të kalojnë numrin e të rinjve nën 14 vjeç. Përfshirja në fazën e avancuar të plakjes do të shterojë mundësitë e bizneseve

No Pic available
  • 2018-12-28

 The Independent guidë për Tiranën: Qyteti që po ndryshon

Një tjetër media prestigjioze ndërkombëtare, kësaj here britanikja The Independent i ka kushtuar Tiranës një reportazh të gjatë, si një ftesë për gjithë lexuesit e saj për ta vizituar atë. Përmes një guide të shoqëruar me foto nga pikat më tërheqëse të kryeqytetit shqiptar, Th

Avokati u merr 20 mijë euro për gjyqtarët dhe prokurorët dhe arratiset
  • 2018-12-04

Avokati u merr 20 mijë euro për gjyqtarët dhe prokurorët dhe arratiset

Fiks Fare denoncoi veprimet e avokatit Albert Golemi, i cili i ka marrë një qytetari 20 mijë euro, me qëllim lirimin e një të arrestuari nga burgu. Këto para i mori për gjyqtarët dhe prokurorët. Pasi nuk ia arriti qëllimit, pra lirimin nga burgu të të pandehurit, qytetari e denoncoi pë

Akuzat, Dako i përgjigjet Bashës: Do shihemi në gjyq, o toçi i Saliut!
  • 2018-10-26

Akuzat, Dako i përgjigjet Bashës: Do shihemi në gjyq, o toçi i Saliut!

Pas akuzave të kreut të Partisë Demokratike Lulzim Basha, se Vangjush Dako pranoi publikisht se ka bashkëpunuar me bandat gjatë zgjedhjeve të shkuara, është kundërpërgjigjur kryetari i Bashkisë së Durrësit, i cili ka paralajmëruar se do ta padisë në gjykatë kryedemokratin për shpif

Babalja, Ezeli dhe Izaura, Rama: Telenovelë e KinoSHQUP-it nga Luli & Mona
  • 2018-10-25

Babalja, Ezeli dhe Izaura, Rama: Telenovelë e KinoSHQUP-it nga Luli & Mona

Në fjalën e tij në Kuvend para votimit të ligjit për ndalimin e lojërave të fatit, kryeministri Edi Rama nuk kurseu ironinë për Partinë Demokratike. Duke iu referuar qëndrimit dyshues të PD për zbatimin e ligjit që nxjerr bastet jashtë loje, Rama tha se ka vetëm një bast ku rivalët

Në gjurmë të origjinës që krijuan monedhat e para shqiptare (Foto)
  • 2018-10-02

Në gjurmë të origjinës që krijuan monedhat e para shqiptare (Foto)

Bajram Peçi Historia e monedhave shqiptare, nga koha kur jeta e tyre në vitin 1926 merr rrugë, ka fatin të ketë themelues një nga emrat më të shquar të artit numizmatik. Edhe të duam ta harrojmë, smundemi, sepse emri i tij ndodhet i shkruar në faqe të monedhave e bankënotave: Giuseppe

No Pic available
  • 2018-09-29

Banka bleu 109 milionë euro, por leku vijon të jetë i fortë

Zhvlerësimi i paprecedentë i Euros këtë vit u frenua nga operacionet financiare të Bankës së Shqipërisë, e cila e duke ndërhyrë në tregun valutor, nuk lejoi që monedha e përbashkët Europiane të zbriste nën nivelin e 124 lekë. Më 5 qershor euro shënoi nivelin më të ulët të k