Rezultate te kerkimit per termin: +Leonardo

Meta: total 1000 / total_found 2937 / time 0.001 / keyword[0] leonardo / docs[0] 2937 / hits[0] 4454 /
No Pic available
  • 2019-04-11

Hapet Muzeu i Kulturës Françeskane

Roli i françeskaneve në kulturën e mendimin shqip do të vijojë të jetë pjesë e historisë. Por, së shpejti hapësira që ka shërbyer si pjesë e rëndësishme e rrugëtimit tonë letrar e kulturor do të kthehet në muze. Është prezantuar në Provincën françeskane, në Shkodër projek

3 muaj punë për të jetuar si mbret, kur shkarkimi vlen miliona!
  • 2019-04-01

3 muaj punë për të jetuar si mbret, kur shkarkimi vlen miliona!

Thierry Henry sfidon Pep Guardiolën, Jose Mourinhon dhe Zinedine Zidane, por jo në garën për trajnerin më të mirë në botë por atë më të paguarin. Askush si ai. Edhe pse pati një eksperiencë fare të shkurtër te Monaco që zgjati rreth 3 muaj, Henry është trajneri më i paguar për

Drogë nga Turqia e Shqipëria/ 20 të arrestuar, mes tyre dhe Engjëllushja (EMRAT)
  • 2019-03-10

Drogë nga Turqia e Shqipëria/ 20 të arrestuar, mes tyre dhe Engjëllushja (EMRAT)

Një rrjet i sofistikuar i trafikut ndërkombëtar të drogës ishte ndërtuar në Leçe nga 16 shqiptarë, kryesisht vlonjatë që bashkëpunonin me turq dhe italianë për të sjellë ngarkesat e kanabisit dhe heroinës në Itali. Policia ka goditur bandën me shtrirje në Shqipëri, Itali dhe Tur

Flet gazetari italian që hyri në strofullën e drogës në Shijak
  • 2019-02-27

Flet gazetari italian që hyri në strofullën e drogës në Shijak

Një grup xhirimi i TG2 ka zbarkuar në Shqipëri dhe ardhja e tyre ka shkaktuar jo pak zhurmë. Janë 3 persona, ndërsa në Tiranë kanë mbështetjen e një tjetër grupi. I takojmë në hotelin ku janë vendosur prej disa ditësh. Kanë mbërritur në Tiranë për të parë nga afër atë çka

Me këto lekë blihet pushteti, në strofkullën e një trafikanti droge! (Video)
  • 2019-02-23

Me këto lekë blihet pushteti, në strofkullën e një trafikanti droge! (Video)

Mediat e huaja vazhdojnë ti bëjnë jehonë trafikut të drogës nga Shqipëria drejt Italisë. Televizioni shtetëror italian, “Rai 2”, ka bërë një raportim nga Shqipëria, ku tregon se biznesi i drogës vazhdon mes Italisë dhe Shqipërisë, edhe pse qeveria ka trumbetuar me të ma

Jo vetëm fe, Kisha bën biznes me monumentet e kulturës në Kepin e Rodonit
  • 2019-02-19

Jo vetëm fe, Kisha bën biznes me monumentet e kulturës në Kepin e Rodonit

Territori i Kepit të Rodonit ku gjenden edhe dy monumente të rëndësishme kulturore, Kisha e Shën Ndout dhe Kalaja e Skënderbeut po administrohet nga Kisha Françeskane, e cila veç rolit fetar po ushtron edhe biznes, duke vendosur pa autorizimin e Bashkisë së Durrësit biletë hyrëse në zo

No Pic available
  • 2019-02-08

Pas Mona Lisa-s, Da Vinçi na rishfaq sërish artin e tij të madh (Foto)

– Një zbulim sensacional – E pabesueshme Dora e Leonardo da Vinçit na rivjen sërrish dhe na shfaqet me një krijim të panjohur: Martiri San Sabestian Duket sikur ka zgjatur dorën sipër varrit për të na treguar dhe një vizatim të thjeshtë të tij. Martiri është atje, lidhur