Rezultate te kerkimit per termin: +Lepenic

Total: 9
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:57.942Z

Vjen në Vlorë Major Ahmet Lepenica/Promovohet në kuadër të 100 vjetorit te pavarësisë kombëtare

05-11-2012 / Nga Gëzim Llojdia Në kuadër të 100 vjetorit të pavarësisë kombëtare, Universiteti “Pavarësia” dhe Klubi i shkrimtarëve “Petro Marko” organizoi promovimin e librit: “Major Ahmet Lepenica, Komandant i Pë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:53.600Z

Vlorë, policia asgjëson 275 rrënjë kanabis, një në pranga

TIRANE- Policia e Vlorës ka zbuluar dhe asgjësuar në total 275 rrënjë bimë narkotike në zona të ndryshme të Vlorës si dhe ka arrestuar një person. “Shyqyri Nazif Fakaj, vjec 60 banues në Vlorë pasi nga kontrolli i ushtruar në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:53.598Z

Vlorë,asgjësohen 275 rrënjë kanabisarrestohet një kultivues për 5 rrënjë

VLORË –  Rreth 275 rrënjë bimë narkotike janë asgjësuar në tre fshatra të ndryshëm ndërkohë policia ka arrestuar njërin prej kultivuesve që i janë sekuestruar vetëm 5 rrënjë kanabis. Gjatë kontr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:55.495Z

Botimet e reja gjatë kësaj jave, ja çfarë ofrojnë libraritë e Tiranës

Harmonia e autorëve të huaj me ato shqiptarë ka gjetur ndërthurje në botimet e reja që dominojnë këtë javë stendat e librarive të kryeqytetit. Autorët shqiptarë të frymëzuar edhe nga viti jubilar i pavarësisë dom

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:33.073Z

Situata e furnizimit me energji elektrike, problem zonat rurale

Moti i keq gjatë natës, me reshje të dendura shiu dhe erë të fortë shkaktoi avari në disa linja elektrike të OSHEE-së, kryesisht në zonat rurale.  Më herët, Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike mori masat, që pas njoftimit nga institucioni i Emergjencave Civile, sipas të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:40.146Z

Laberia toka ku historia mplekset me harresen

Historia dhe realiteti kanë shkuar në kahe të kundërta për Labërine. Historinë, kjo zonë e ruan me egoizem si një vlere thelbësore mbi të cilat janë vendosur themelet e saj, por nga krahu tjeter Laberia sot është një zonë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:07.553Z

Turpi i Nexhmijes: Rugova është kuisling!

19-02-2012 / Nga Kostaq Xoxa (Në f.30 të “Kosova është Shqipëri”) Në synimet e saj për të krijuar përçarje në ndjenjat e banorëve të Kosovës, në qëndresën e saj kundrejt asimiluesve të d&eum

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama