Rezultate te kerkimit per termin: +Lepzig

Meta: total 3 / total_found 3 / time 0.000 / keyword[0] lepzig / docs[0] 3 / hits[0] 3 /
Një libër me përralla nga Çamëria
  • 2014-06-11

Një libër me përralla nga Çamëria

Nga Enver Kushi Kujtesa çame, nga më të çuditshmet dhe befasueset në tërësinë e kujtesës shqiptare dhe si pjesë e saj, e zhvendosur nga shtrati i Epirit, na mrekullon me larminë, ngjyrat, bukurinë e fjalës, lirizmin, dramacitetin e skajshëm. Ajo vazhdon ende të gjallojë, duke na sjel

No Pic available
  • 2009-04-05

“Volkswagen Tiguan” shpallet automjeti i vitit

Automjeti i vitit është shpallur “Volkswagen Tiguan” për cilësitë dhe karakteristikat specifike të një automjeti vërtet modern. Lexuesit e revistës “AutoBild Allrad” e kanë nderuar Tiguanin si automjetin më të mirë. Plasmani i jashtëzakonshëm i tij shihet edhe nga statistika

Krasniqi: “Thompson më i fortë se Briggs e Ibragimov”
  • 2007-06-04

Krasniqi: “Thompson më i fortë se Briggs e Ibragimov”

Luan Krasniqi ka ndjekur me vëmendje përballjen mes Shannon Briggs dhe Sultan Ibragimov për titullin e kampionit të botës në versionin WBO, titull të cilin e kërkon edhe vetë, por ka deklaruar se më e vështirë do të jetë përballja ndaj amerikanit Tony Thompson sesa kundër kampionit t