Rezultate te kerkimit per termin: +Ler

Meta: total 1000 / total_found 1732 / time 0.001 / keyword[0] ler / docs[0] 1732 / hits[0] 1950 /
Trump kërkon tërheqjen e ushtarëve rusë nga Venezuela
  • 2019-03-29

Trump kërkon tërheqjen e ushtarëve rusë nga Venezuela

Në dhjetor të vitit të kaluar Rusia dërgoi dy avionë bombardues në Venezuelë, atyre u janë shtuar së fundmi edhe dy avionë ushtarakë. SHBA e sheh me shqetësim prezencën ruse në këtë vend dhe kërkon tërheqjen e njësive ruse. Pas takimit me Fabiana Rosales, bashkëshorten e presiden

Protesta e opozitës përpara Kuvendit, Ruçi anulon seancën plenare
  • 2019-02-20

Protesta e opozitës përpara Kuvendit, Ruçi anulon seancën plenare

Referuar situatës acaruese politike dhe protestës që pritet të organizohet nga opozita e bashkuar, kreu i Kuvendit Gramoz Ruçi tha se anulon zhvillimin e seancës. Sipas tij, nuk është normale që opozita të kërcënojë parlamentin dhe të organizohet për ta dhunuar atë. “Ultimatum

Vrasja në Vlorë, vajza u nis nga Tirana për të qetësuar prindërit, por gjen nënën të vdekur
  • 2019-02-07

Vrasja në Vlorë, vajza u nis nga Tirana për të qetësuar prindërit, por gjen nënën të vdekur

Një ngjarje e rëndë tronditi Vlorën dje, ku 57-vjeçari mbyt bashkëshorten e tij. Teodor Lera, pas një debati të ashpër me gruan e tij, Eva Lera, e ka qëlluar këtë të fundit një herë me thikë dhe më pas i ka marrë frymën, duke e mbytur me duar. Ngjarja ndodhi në banesën e çift

Vrau dhëndërrin, vjehrri: Mu errën sytë, kërcënoi me jetë familjen
  • 2018-12-31

Vrau dhëndërrin, vjehrri: Mu errën sytë, kërcënoi me jetë familjen

Adriatik Jella Vjehrri që vrau dhëndrrin ka rrëfyer përpara hetuesve të gjthë kronologjinë e ngjarjes. Ngjarja ka ndodhur  disa ditë më parë në Maqellarë të Dibrës. Ai shprehet se gjithçka është bërë për vetëmbrojtjes.  Na erdhi në shtëpi me një thikë të madhe në dorë d

Kualifikohen Sevilla e Villareal, Grezda nuk buzëqesh!
  • 2018-12-14

Kualifikohen Sevilla e Villareal, Grezda nuk buzëqesh!

Nuk zhgënjejnë Sevilla dhe Villareal. Dy skuadrat spanjolle përmbushën të gjitha pritshmëritë duke u kualifikuar për në raundin e 1/16-ave të Europa League madje si koka grupi. Sevilla që e ka fituar 3 herë në 5 vitet e fundit këtë kompeticion, bëri detyrën ndaj rusëve të Krasnoda

No Pic available
  • 2018-12-10

Skandali në Komisariatin e Kavajës, 2.5 mln lekë për gjurmët e gishtave (Foto)

Fiks fare nisi mbrëmjen e së hënës denoncimin e një skandali që ndodh në Policinë e Shtetit. Sekserë, që tregojnë se kanë lidhje me punonjës të Komisariatit të Policisë së Kavajës, marrin përsipër që të shesin provat e vendngjarjes. Bëhet fjalë për një grabitje të ndodhur

Paqe mes Kinës dhe SHBA-së, ulen tensionet tregtare
  • 2018-12-03

Paqe mes Kinës dhe SHBA-së, ulen tensionet tregtare

SHBA dhe Kina kanë rënë dakord për një armëpushim të vogël në luftën e tyre të shkallëzuar tregtare, pas një takimi midis presidentëve Donald Trump dhe Xi Jinping pas samitit të G-20. Duke folur me gazetarët, presidenti Trump tha se marrëveshja e tij e bërë gjatë darkës me pres