Rezultate te kerkimit per termin: +Leskoviku

Meta: total 176 / total_found 176 / time 0.000 / keyword[0] leskoviku / docs[0] 176 / hits[0] 232 /
Ligji për Arsimin e Lartë, 51 pedagogë kërkojnë shfuqizimin
  • 2018-12-23

Ligji për Arsimin e Lartë, 51 pedagogë kërkojnë shfuqizimin

Pas Fakultetit të Shkencave Sociale, 51 pedagogë të Fakultetit të Filologjisë kanë nënshkruar një peticion për shfuqizimin e ligjit të Arsimit të Lartë. “Në vijim të qëndrimit mbështetës ndaj protestës së studentëve dhe kërkesave të tyre legjitime, ne, pedagogët e Fakult

Ndodhi gabimisht, autori pranon vrasjen e shqiptarit në Greqi
  • 2018-12-06

Ndodhi gabimisht, autori pranon vrasjen e shqiptarit në Greqi

Të tjera detaje dalin në lidhje me vrasjen me armë zjarri të 18-vjeçarit shqiptar në Greqi. Autori i dyshuar i krimit pretendon se e ka qëlluar aksidentalisht viktimës. Paraprakisht thuhet se autori i vrasjes së shqiptarit Marios Isak nga Leskoviku është një bashkëmoshatar shqiptar, i c

18-vjeçari shqiptar ekzekutohet me armë në Kavala të Greqisë (EMRI & FOTO)
  • 2018-12-05

18-vjeçari shqiptar ekzekutohet me armë në Kavala të Greqisë (EMRI & FOTO)

Viktima Marios Isa Pas ngjarjes së ndodhur në Korfuz, ku një ekstremist i Agimit Artë ekzekutoi me armë një 63-vjeçar shqiptar, një tjetër bashkëkombës është ekzekutuar në Greqi. Këtë herë fundi ka qenë tragjik për 18-vjeçarin, Marios Isa nga Leskoviku, që banonte në Kavala. M

Ndodhi gabimisht, autori pranon vrasjen e shqiptarit
  • 2018-12-05

Ndodhi gabimisht, autori pranon vrasjen e shqiptarit

Të tjera detaje dalin në lidhje me vrasjen me armë zjarri të 18-vjeçarit shqiptar në Greqi. Autori i dyshuar i krimit pretendon se e ka qëlluar aksidentalisht viktimës. Paraprakisht thuhet se autori i vrasjes së shqiptarit Marios Isak nga Leskoviku është një bashkëmoshatar shqiptar, i c

No Pic available
  • 2018-09-14

Princi shqiptar Malik, një peshkatar perlash në periferinë parisiane 

Një Princ shqiptar në Paris? Kur dhe në çkohë? Vallë bëhet fjalë për Esat Pashë Toptanin që në selinë e tij «qeveritare» në Hôtel Continental, pranë Place de la Concorde të Parisit, i cili paraqitej kudo si Princ i Shqipërisë apo Alejandro Kastriota, ky pinjoll i një prej deg

Ndahet nga jeta Aleksandër Lalo; shkak, ataku kardiak
  • 2017-11-20

Ndahet nga jeta Aleksandër Lalo; shkak, ataku kardiak

Kompozitori Aleksandër Lalo është ndarë nga jeta në mënyrë të papritur në moshën 68-vjeçare . Shkak për këtë duket se ka qenë një arrest kardiak që Lalo ka pësuar në momentet që ishte në shtëpi. Kompozitori vdiq në një spital privat në Tiranë  vetëm pak kohë pas ataku q

Ndarja nga jeta e Aleksandër Lalos, zhvillohen homazhe në nder të kompozitorit
  • 2017-11-20

Ndarja nga jeta e Aleksandër Lalos, zhvillohen homazhe në nder të kompozitorit

TIRANE Miq, të afërm dhe kolegë po zhvillojnë homazhe në nder të kompozitorit të njohur Aleksandër Lalo i cili u nda nga jeta një ditë më parë në moshën 68-vjecare. Homazhet po zhvillohen në hollin e RTSH dhe kanë nisur në orën 11;00. Në orën 13:00 Aleksandër Lalo do t