Rezultate te kerkimit per termin: +Let

Total: 8068
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:12.230Z

MPB jep letërnjoftimet e para biometrike

 Ministri i Punëve të Brendshme Bajram Rexhepi, zyrtarisht ka dorëzuar letërnjoftimet e para biometrike të Kosovës, të cilët do të zëvendësojnë të mëparshmit. Prej sot më nuk do të prodhohen letërnjoftimet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:49.864Z

Letërnjoftimet, Made in Germany

Edhe letërnjoftimet elektronike të kosovarëve do të prodhohen në Munih të Gjermanisë. Ato do të sillen në Kosovë nga kompania gjermane Giesecke & Devrient (G&D), e do të personalizohen në departamentin përkatës të MPB

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:12.239Z

Kosova nis lëshimin e letërnjoftimeve biometrike

PRISHTINË-Ministria e Punëve të Brendshme ka filluar sot lëshimin e letërnjoftimeve biometrike të identitetit për qytetarët e Republikës së Kosovës. Letërnjoftimet biometrike përmbushin kërkesat e fundit teknologjike dhe të s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:11.223Z

Letër Amerikës

Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj, përmes një telegrami urimi ka përshëndetur vendimin e presidentit të Shteteve të Bashkuar të Amerikës, Barack Obama, për të nominuar senatorin John Kerry, p&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:42.915Z

Never let me go hap Festivalin e Londres

Never Let Me Go nje film dramatik i bazuar ne romanin me te njejtin titull te Kazuo Ishiguro do te inauguroje mbremjen e sotme London Film Festival. Filmi eshte nen regjine e Mark Romanek me protagoniste Keira Knightley Carey Mulligan te dy te kandiduar per Oscar dhe Andrew Garfield Spide

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:11.568Z

Nga e hëna jepen letërnjoftimet biometrike

Institucionet e Kosovës në fillim të javës së ardhshme do të fillojnë me lëshimin e letërnjoftimeve biometrik, duke e arritur kështu edhe një standard tjetër që e përafron Kosovën ne vendet e Bashkimit Evropian. Nëp&eum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:41.783Z

Kumbaro: Letërsia e angazhuarkoncept jo vetëm i femrave

TIRANE- Konferenca “Letërsia e angazhuar dhe gruaja” me praninë e ministres së Kulturës, Mirela Kumbaro, në panel me gazetaren Rudina Xhunga, shkrimtaren Daria Bignardi, Eda Derhemi dhe Ardian Vehbiun u ndoq me interes në Festivalin e Librit dhe Artit. &ldqu

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama