Rezultate te kerkimit per termin: +Letonis

Meta: total 536 / total_found 536 / time 0.000 / keyword[0] letonis / docs[0] 536 / hits[0] 727 /
No Pic available
  • 2017-04-09

Macja e zezë ndërpret fjalimin e Kryetarit të Bashkisë

Macja e zezë ndërpret lidhjen direkte të Kryetarit të Bashkisë për të pirë kafe nga filxhani i tij. Ndërkohë që Nils Usakovs, Kryetari i Bashkisë së Rigas, kryeqytetit të Letonisë, ishte në një lidhje online me Q&A duke diskutuar mbi pronarët privatë dhe investimet në pronat

No Pic available
  • 2017-03-28

De Biazi zbardh kulisat: Xhaka më shkroi SMS, i thashë se në ekip nuk ka as Pele dhe Maradona

Është konsideruar me të drejtë skandal në kombëtaren e Shqipërisë largimi i Taulant Xhakës nga grumbullimi, pas ndeshjes me Italinë. Tabloidi zviceran, Blick, ka folur me trajnerin Gianni De Biasi, të cilin e ka pyetur në lidhje me marrëdhënien e krisur përfundimisht mes tij dhe mesfu

No Pic available
  • 2017-03-20

Ja pse kemi 4 ngjyra të ndryshme të pasaportave në botë

Në të gjithë botën ka 4 ngjyra kryesore të pasaportave dhe secili vend ka arsyet e veta për përzgjedhjen e ngjyrës. Ngjyra e pasaportës së shtetit tuaj nuk është thjeshtë një rastësi, por ka një kuptim. Pasaporta e kuqe Kjo është ngjyra më e zakonshme e pasaportave. Pasaportat m

Shqipëria, e katërta në Europë për vdekjet nga aksidentet rrugore
  • 2017-02-17

Shqipëria, e katërta në Europë për vdekjet nga aksidentet rrugore

Ndërsa në Europë, vdekjet dhe dëmtimet nga trafiku rrugor janë reduktuar ndjeshëm 30-40 vitet e fundit, në Shqipëri ka ndodhur e kundërta. Të dhënat e Organizatës Botërore të Shërndetësisë, të përpunuara në Indeksin e Shëndetit të Konsumatorëve nga Health Consumer Powerhou

SHBA vendos forcat ushtarake në Europë: Harta e shpërndarjes
  • 2017-02-11

SHBA vendos forcat ushtarake në Europë: Harta e shpërndarjes

Pentagoni ka përfunduar vendosjen e forcave në kontinent. Në Europë Brigada Ajrore e SHBA në kuadër të operacionit Atlantic Resolve. NATO mendon për një qendër antiterrorizëm pranë Komandës së Forcave Aleatë në Napoli. Shtetet e Bashkuara kanë përfunduar zyrtarisht ripozicionimin e

No Pic available
  • 2017-02-05

Letonia i vë gardhin Rusisë!

Shtetet baltike vazhdojnë forcimin e kufijve të tyre dhe Letonia raportoi ngritjen e segmentit të parë prej 23 km të një gardhi me tela me gjemba me Rusinë. Ky vend ka një vijë kufitare prej 276 km me shtetin rus. Gardhi është projektuar si përpjekje për të parandaluar emigrantët e pa

No Pic available
  • 2017-01-24

ANALIZA/ Rishqyrtimi i kufijve në Ballkan do të trondiste Europën

Diagnoza e Timothy Less për krizën në Bosnje mund të jetë e saktë, por zgjidhja e tij për problemin është shumë jopraktike. Nga Marcus Tanner Një nga shprehjet që të mbeten më shumë në kujtesë nga Donald Trump rreth vendimit të SHBA për të pushtuar Irakun, e përngjason atë me