Rezultate te kerkimit per termin: +Letra

Meta: total 1000 / total_found 13929 / time 0.006 / keyword[0] letra / docs[0] 13929 / hits[0] 19731 /
No Pic available
  • 2017-06-25

Të mos vizatosh dot një nudo

Në shkollën e arteve të Notingamit në shekullin e XX, gratë nuk lejoheshin të vizatonin një nudo. Në qoftë se burrat punonin me një model të gjallë, një grua duhet të shkonte në dhomën e lashtësisë. Margaret Collyer, rrëfen përvojën e saj në librin « Jeta e një artisteje »

No Pic available
  • 2017-06-24

Letra/ Kandidati i LSI ngre alarmin: Në Berat po blihen vota, Policia nuk ndërhyn

Nasip Naço, kandidati i LSI-së në Berat ngre alarmin dhe deklaron se në Berat po blihen vota. Shqetësimin e tij Nasip Naço ia ka bërë të ditur me anë të një letre të hapur ministrit të Brendshëm, Dritan Demiraj, Prokurorit të Përgjithshëm, Adriatik Llalla, Ambasadorit të SHBA-ve D

No Pic available
  • 2017-06-24

Letra për Ramizin, Elona Agolli: Tani që Dritëroi sështë në jetë, thurin thashetheme

Elona Agolli, e bija e Dritëroit, ka reaguar për disa shkrime botuar prej librit të ri të Dashnor Kaloçit Shkrimtarët e artistët nën diktatin komunist dhe intrigat e njëri-tjetrit. Shkak për reagimin është bërë artikulli me titull Letra për Ramizin: Dritëroi është dakord që Faik B

Një lutje nga Veliaj, letra e personalizuar për familjet e Tiranës
  • 2017-06-23

Një lutje nga Veliaj, letra e personalizuar për familjet e Tiranës

Sot qytetarët e Tiranës kanë marrë një letër nga kryebashkiaku Erion Veliaj, përmes të cilës ai i falënderon me mirënjohje për mbështetjen e besimit që i kanë dhënë në këto dy vite, por nga ana tjetër i fton që, të Dielën, më 25 qershor, ti japin një dorë Kryeministrit Edi

No Pic available
  • 2017-06-23

Zbulohet letra e personalizuar e Veliajt për familjet e Tiranës

Sot qytetarët e Tiranës kanë marrë një letër nga kryebashkiaku Erion Veliaj, përmes të cilës ai i falenderon me mirënjohje për mbështetjen e besimit që i kanë dhënë në këto dy vite, por nga ana tjetër i fton që, të Dielën, më 25 qershor, ti japin një dorë Kryeministrit Edi R

No Pic available
  • 2017-06-23

Punonjësit e pastrimit i japin dorën e fundit fushatës

Punonjësit e pastrimit pranë bashkive janë ata që përmbyllin çdo tubim elektoral. Fushëbeteja e premtimeve dhe apeleve për votën e 25 qershorit, mbetet e mbushur me letra, shishe, ndërsa çmontohen kabujt dhe skenat e improvizuara. Bizneset rreth shesh-mitingjeve duken më se të kënaqur

No Pic available
  • 2017-06-22

9-vjeçarja kërkon ndihmë pasi shokët e klasës e godasin vazhdimisht

Një vajzë 9-vjecare nga Washington ka treguar historinë e saj nëpërmjet një video në Facebook ku shokët e klasës e ofendojnë dhe e godasin. Ajo ndihet e fyer dhe e parespektuar dhe kërkon ndihmën e të gjithëve që ti japin fund bulizmit dhe racizmit ndaj personave me ngjyrë. Emri im