Rezultate te kerkimit per termin: +Letrat +Kredenciale

Meta: total 456 / total_found 456 / time 0.000 / keyword[0] letrat / docs[0] 6197 / hits[0] 8474 / keyword[1] kredenciale / docs[1] 827 / hits[1] 1105 /
Ambasadori i ri zviceran merr akreditimin nga presidenti Meta
  • 2018-10-19

Ambasadori i ri zviceran merr akreditimin nga presidenti Meta

Ambasadori i sapo-ardhur zviceran në Shqipëri Adrian Maître paraqiti letrat kredenciale tek Presidenti Meta Që nga sot Zvicra ka një ambasador të ri në Shqipëri, Adrian Maître, i cili paraqiti kredencialet e tij para Presidentit të Shqipërisë Ilir Meta. Gjatë ceremonisë Presidenti vle

Meta pret ambasadorin e ri të BE-së
  • 2018-09-18

Meta pret ambasadorin e ri të BE-së

Ambasadori i ri i BE-së, Luigi Soreca, i paraqiti sot letrat Kredenciale Presidentit Meta. “Kënaqësi që BE ka përzgjedhur si ambasador një nga bashkëpunëtorët më të afërt të Shqipërisë. Soreca ka një kontribut të spikatur për suksesin e liberalizimit të vizave me BE” u

Ambasadori i ri i Arabisë, Meta: Mirënjohje për mbështetjen
  • 2018-05-28

Ambasadori i ri i Arabisë, Meta: Mirënjohje për mbështetjen

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, pranoi sot Letrat Kredenciale nga Ambasadori i ri i Arabisë Saudite në vendin tonë, Abdelmomen Mohammed Sharaf. Presidenti Meta vlerësoi bashkëpunimin e shkëlqyer midis dy vendeve. Kreu i Shtetit, shprehu mirënjohjen për mbështetjen e projekteve zhvillim

No Pic available
  • 2017-09-03

Letrat e Çërçillit për të ëmën  

Ka qënë një grua, ajo që ka inkurajuar gjithnjë mëndjen dhe sedrën e  Winston Churchill(Uinston Çërçill). Një grua që nuk e linte asnjëherë të dorëzohej, dhe që e frymëzoi që kur ishte ende fëmi me lavdinë. Ajo ishte nëna e tij. Janë të pafundme letrat e shkëmbyera mes tyre

No Pic available
  • 2017-08-31

Një foto e rrallë e vitit 1926: Faik Konica me Sekretarin amerikan të Shtetit, Frank Kellogg

Nga Ilir Ikonomi Faik Konica, i cili sapo kishte filluar detyrën e ministrit fuqiplotë të Shqipërisë në Uashington, u prit në Departamentin e Shtetit nga sekretari Kellogg dhe, pas takimit, i dërgoi këtë telegram ministrisë së Jashtme në Tiranë: Sot u poqa zyrtarisht me sekretarin e sh

No Pic available
  • 2017-05-09

Nunci Apostolik, Mons Brown, paraqet letrat kredenciale tek Presidenti

Presidenti i Republikës, Bujar Nishani pranoi sot Letrat Kredenciale të Nuncit Apostolik, Sh.T. Kryeipeshkv Charles John Brown, rezident në Tiranë. Takimi sipas Imzot Brown takimi ishte shumë i ngrohtë ndërmjet tij dhe Presidentit. Mons Brown, sikurse e tha edhe te dielen në mbërritjen e ti

Çfarë ka ndodhur më 24 janar?
  • 2017-01-24

Çfarë ka ndodhur më 24 janar?

41 – Perandori romak Caligula, i njohur për sjellje tekanjoze dhe despotizëm mizor, vritet nga Garda e tij Pretoriane, e cila shpalli xhaxhain e tij, Claudius, si Perandor. Kaligula ishte i treti perandor i Romës, dhe i pari i vrarë nga vetë romakët. Për mizori ai ia kalon edhe nipit t