Rezultate te kerkimit per termin: +Letrat

Meta: total 1000 / total_found 5831 / time 0.003 / keyword[0] letrat / docs[0] 5831 / hits[0] 7950 /
No Pic available
  • 2017-02-10

Çfarë ka ndodhur më 10 shkurt?

60 – Anija romake me Shën Palin rob përplaset në brigjet e Maltës – kështu mendohet – Sepse ka edhe të dhëna të tjera se Shën Pali nuk do të kishte kaluar nëpër iliri, nëse moti me stuhi nuk do të kishte bërë që anija me të cilën ai udhëtonte (lidhur me zinxhir

DEBATI/ Grevistët në Zharrëz përplasen me deputeten socialiste (VIDEO)
  • 2017-02-10

DEBATI/ Grevistët në Zharrëz përplasen me deputeten socialiste (VIDEO)

Grevistët e fshatit Zharrëz në Fier, janë përplasur me deputeten socialiste Antoneta Dhima. Kjo e fundit ka hyrë në ambientet e grevës dhe u ka dorëzuar grevistëve një raport të komisionit ndërministror, ku pranohej dëmi dhe ku premtoheshin riparime. Por grevistët se kanë pranuar

Trinia e shenjtë e Dritëroit që nuk ishte shenjt
  • 2017-02-09

Trinia e shenjtë e Dritëroit që nuk ishte shenjt

Nga Lorenc Vangjeli    Zakonisht ishte e shtypur në një letër me madhësinë e një pothuaj letre hundësh. Nga ato që shitësit e sotëm ambulantë e shesin për 20 lekë. Dikur kushtonte sa fati i një jete. Copëza magjike e letrës me ngjyrë të vërdhë të pistë – nga nj

No Pic available
  • 2017-02-09

Karpushin: Fatkeqësisht ka probleme në marrëdhëniet Rusi-Shqipëri

Në një intervistë të dhënë për Ora News për Ditën e Diplomatit e cila është edhe një festë për diplomacinë ruse, ambasadori rus në Tiranë, Alexandër Karpushin, ka deklaruar se fatkeqësisht marrëdhëniet mes Shqipërisë dhe Rusisë kanë ende shumë probleme. Problem kryesor vler

Kamera e fshehtë/ Paguan në dorë dhe bujaria e shefit të rilidh energjinë
  • 2017-02-08

Kamera e fshehtë/ Paguan në dorë dhe bujaria e shefit të rilidh energjinë

Emisioni STOP  solli këtë të martë nëpërmjet kamerës së fshehtë, sesi mund të rilidhet energjia duke paguar disa para në dorë. Grupet e kontrollit të OSHEE-së kanë shkëputur energjinë në një lavazh automjetesh, për shkak të faturave të papaguara. Por inspektori i zonës afër

No Pic available
  • 2017-02-07

Mësuesi i dënuar për vrasje luan bixhoz në klasë: Ti q robt drejtoreshës

Kamera e Fiks Fare ka filmuar mësuesin e edukimit fizik të shkollës 9 vjeçare Teli Ndini në Vlorë, Eljus Thartori, duke luajtur me letra në klasë. Gjuha që nxënësit përdorin për të etiketuar drejtoreshën e kësaj shkolle është fyese dhe denigruese për figurën e mësuesit. Ky mësu

VIDEO/ Mësuesi i dënuar për vrasje në Vlorë luan bixhoz me nxënësit në klasë: Të qdrejtoreshën. Ta kap ta
  • 2017-02-07

VIDEO/ Mësuesi i dënuar për vrasje në Vlorë luan bixhoz me nxënësit në klasë: Të qdrejtoreshën. Ta kap ta

Kamera e Fiks Fare ka filmuar mësuesin e edukimit fizik të shkollës 9 vjeçare Teli Ndini në Vlorë, Eljus Thartori, duke luajtur me letra në klasë. Gjuha që nxënësit përdorin për të etiketuar drejtoreshën e kësaj shkolle është fyese dhe denigruese për figurën e mësuesit. Ky m