Rezultate te kerkimit per termin: +Letrat

Meta: total 1000 / total_found 5910 / time 0.003 / keyword[0] letrat / docs[0] 5910 / hits[0] 8058 /
No Pic available
  • 2017-06-24

Zonja prej mëndafshi

Alda Bardhyli Keni menduar për mua? Gjithë ditën! E dini që kam frikë, se mos bie vërtet në dashuri me ju?. Marie Duplessis e dinte se sduhet të binte kurrë në dashuri, dhe se dëshirat e këtij djaloshi të ri që pëlqente aq shumë letrat do të veniteshin një ditë si ngjyra e shallit

RROFSHIN E QOFSHIN, PARTITË MBI TË GJITHA!
  • 2017-06-22

RROFSHIN E QOFSHIN, PARTITË MBI TË GJITHA!

Nga ILIR ÇUMANI (Në prag të zgjedhjeve) Më shumë se një ngjarje e rëndëshme në jetën politike të vendit, zgjedhjet në Shqipëri gjatë këtij çerekshekulli kanë marrë një fizionomi. Ato kanë një tjetër kuptim, duke e kthyer këtë proces si element shumë jetik për demokracinë,

No Pic available
  • 2017-06-18

Rama nga Përrenjasi denoncon punësimet nepotike

Pas akuzave të keqpërdorimit të administratës në Bashkitë Delvinës që drejtohet nga Rigels Balili, pëfaqësues i LSI, Edi Rama vijon me akuzat për bashkitë e tjera që drejohen nga Lëvizja Socialiste për Integrim në Prrenjas dhe Cërrik. Në të dyja rastet, Rama lexoi listën emerore

No Pic available
  • 2017-06-11

Nga Blendi Fevziu / Ese për emigrantët

Nga Blendi Fevziu/ Jemi një popull emigrantësh. Më vjen gjithnjë në mend kjo frazë, në udhëtimet e gjata, ku pothuajse përherë, një person qëllon të më afrohet për të më përshëndetur apo folur shqip. Jo vetëm në Europë ku kjo gjë është e kuptueshme. Por edhe në shumë vend

Rama sulmon hapur LSI-në: Shushunjat do shkarkohen pas 25 qershorit
  • 2017-06-10

Rama sulmon hapur LSI-në: Shushunjat do shkarkohen pas 25 qershorit

Në daljen e tij të tretë ditën e sotme në qarkun e Elbasanit, kryeministri Rama ka ashpërsuar tonet ndaj LSI-së, duke numëruar institucionet që ajo ka drejtuar e duke i quajtur shushunjat që i pinë gjakun shqiptarëve. Nga takimi i Elbasanit, Rama ka kërkuar votën për PS-në, si e vetm

No Pic available
  • 2017-06-08

Sot në mbrëmje afati i fundit i aplikimit për kreditë e buta

Të enjten në mbrëmje mbyllet afati për aplikimet e qytetarëve për kredi të butë. Bashkia e Tiranës bën me dije se ditët e fundit ka një fluks aplikimesh, duke detyruar këtë institucion të punojë me orare të zgjatura. Nënkryetarja e Bashkisë Brunilda Paskali shprehet se lista e pë

No Pic available
  • 2017-06-08

Fluks aplikimesh për kreditë e buta në Tiranë, mbi 1500 kërkesa

Fluks kërkesash për kreditë e buta pranë Bashkisë së Tiranës. Një ditë para mbylljes së aplikimeve për programin e kredive të buta me interes 3% pranë Bashkisë janë dorëzuar mbi 1500 kërkesa. Të gjitha dosjet e dorëzuara deri në datën 8 qershor do të kalojnë për shqyrtim në