Rezultate te kerkimit per termin: +Levan

Total: 2233
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:24.418Z

Shpronesimet per Fier 8211 Levan

brbrDhjetera qytetare fermere te zones se Levanit pronare te tokes ku kalon gjurma e segmentit rrugor Fier- Levan ende nuk kane perfituar nga shpronesimet Fermeret pohojne se ne shume raste jane te detyruar te rikthejne dokumentet nga e para per shkak te kalimit te afatit 45 ditor te vlefshmerise se

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:24.528Z

Levan-Tepelenë, rikthehen protestat

Autostrada Levan-Tepelenë nuk po avancon prej më shumë se shtatë muajsh. Shkak janë bërë protestat e fermerëve, tokat e të cilëve preken nga gjurma e kësaj autostrade. Ata ankohen se nuk kanë marrë ende shumat që u takon nga procesi i shpronësimeve. Firma që ka fituar tenderin për

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:06.777Z

Levan- Tepelene, banoret kerkojne shpronesimet

FIER- Në Fier, banorët e komunave të cilët janë prekur nga ndërtimi i autostradës Levan- Tepelene kanë protestuar sërish sot. Banorët e komunës së Ferrasit dhe të Levanit kanë bllokuar për 30 minuta aksin kombëtar Fier- Vlorë. Ata kërkojnë shpronësimin e tokave të cilat janë p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:22.758Z

Filloi riparimi i aksit Fier - Levan

Nuk po u besojnë syve. Ky aks rrugor po asfaltohet. Rruga Fier- Levan 9.5 km ne kushtet aktuale përshkohet për më shumë se 30 min Tani do te duhen vetem 7 minuta. Per drejtuesit e mjeteve udhetimi ne kete segment ishte nje ferr. Fier - Levan është lidhja mes

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:48.783Z

Autostrada Levan - Tepelene, startojne punimet

Starton segmenti rrugor Levan - Tepelene pjese e Korridorit Veri-Jug qe shtrihet nga Hani i Hotit ne kufirin shqiptaro-malazes ne Veri deri ne Kakavije ne kufirin Shqiptaro-grek ne Jug dhe pritet te ndertohet sipas standardeve evropiane te rrugeve nacionale. Ndertimi i rruges Levan-Tepelene rreth

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:37.579Z

Autostrada, Levan-Tepelene nisin punimet

Fillimi i punimeve ne nje nga segmentet me te rendesishme, Levan-Tepelene te Korridorit, Veri-Jug ka marre udhe dje, kur ministri i Transportit, Sokol Olldashi ka firmosur kontratat e punimeve per fillimin e punimeve ne ndertimin e aksit Levan - Tepelene, i cili financohet nga BEI dhe BERZH me vlere

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:48.745Z

Berisha inauguron rrugën Levan-Tepelenë

Inaugurohet fillimi i punimeve për ndërtimin e segmentit Levan-Tepelenë nga Kryeministri Sali Berisha dhe ministri i Punëve Publike, Sokol Olldashi. Seksioni Levan-Tepelenë paraqet një rrugë me gjatësi 70 km, 60% e së cilës do të jetë aks i ri dhe 40% do të jetë përmirësim i rrugës

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama