Rezultate te kerkimit per termin: +Levantit

Meta: total 279 / total_found 279 / time 0.000 / keyword[0] levantit / docs[0] 279 / hits[0] 324 /
No Pic available
  • 2017-10-09

Irak, nis beteja përfundimtare kundër ISIS në Raqqa

Faza përfundimtare në betejën kundër Shtetit Islamik të Irakut dhe grupit të armatosur të Levantit (ISIL) në qytetin sirian Raqqa fillon sonte në mbrëmje, tha një zëdhënës i rebelëve për Al Jazeera. “Nuk e dimë se sa kohë do të marrë, por nuk mendojmë se do të jetë një

No Pic available
  • 2017-08-25

Për miliarda kureshtarë në botë: Ja çfarë ka brenda Qabesë në Mekë

Quhet Qabe dhe është një godinë katrore rreth së cilës përsillen çdo çast të ekzistencës së kësaj bote me dhjetra e qindra besimtarë, të atyshëm ose si pelegrinë të ardhur nga anekënd botës. Aty nuk del apo hyn kush, dhe kjo e bën atë grishëse të kuriozitetit njerëzor për a

No Pic available
  • 2017-07-20

Nga Jeruzalemi i zanafillës në Stamboll: Qytetet që kanë bërë historinë e botës

Që në agimin e kohëve, evolucioni i qendrave të mëdha urbane ka shoqëruar historinë e njerëzimit, duke shoqëruar herë pas here ngjitjen e këtij apo atij qytetërimi. Përgjatë shekujve, kanë marrë formë në këtë mënyrë disa qytete simbole që, në periudha të caktuara dhe në zon

No Pic available
  • 2017-02-03

U qëllua me thikë nga ish-kunati, ndërron jetë në spital vëllai i historianes së njohur

Ka ndërruar jetë në Spitalin e Traumës vëllai i historianes Eleni Kocaqi, i cili u qëllua me thikë nga ish-bashkëshorti i saj më 23 dhjetor të vitit 2016. Altin Kocaqi u qëllua me thikë nga Marjan Levanti pas një sherri në apartamentin e ish-gruas së tij. Madje Levanti goditi

U plagos me thikë nga kunati 1 muaj më parë, vdes studiuesi Altin Kocaqi
  • 2017-02-02

U plagos me thikë nga kunati 1 muaj më parë, vdes studiuesi Altin Kocaqi

Ka ndërruar jetë në spitalin e traumës studiuesi Altin Kocaqi, vëllai i historianes Elena Kocaqi, i cili një muaj më parë u plagos me thikë së bashku me prindërit nga ish-bashkëshorti i motrës së tij, Marjan Levanti. Kocaqi qëndronte i shtruar në spitalin e traumës prej më shumë s

Elena Levanti merr urdhër-mbrojtje nga Gjykata, e kërcënoi ish-vjehrra
  • 2016-12-26

Elena Levanti merr urdhër-mbrojtje nga Gjykata, e kërcënoi ish-vjehrra

Ish-bashkëshortja e Marjan Levantit, i cili pak ditë më parë i plagosi me thikë dy prindërit dhe vëllain, ka marrë urdhër-mbrojtje nga gjykata. Sipas policisë, Elena Kocaqi, 41 vjeç, është kërcënuar nga ish-vjehrra Afërdita Levanti 59 vjeç, se do t’i merrte fëmijën 8 vjeç.

Plagosi njerëzit e ish-bashkëshortes, arrest me burg Marjan Levantit
  • 2016-12-26

Plagosi njerëzit e ish-bashkëshortes, arrest me burg Marjan Levantit

Gjykata e Krimeve të Rënda ka dhënë masën e sigurisë arrest me burg për Marjan Levantin, autorin e cili tre ditë më parë tentoi të vrasë me thikë tre familjarë të ish gruas së tij. Shkoi për tiu lutur bashkëshortes që të rikthehej me të dy muaj pasi ishin ndarë, por pasi prind