Rezultate te kerkimit per termin: +Levantit

Total: 272
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:54.418Z

Irak, mbërrin ngarkesa e parë me armë e municione nga Shqipëria

IRAK-Kryeministri kanadez, Stephen Harper bëri të ditur sot se, ngarkesa e parë me armë nga Shqipëria ka mbërritur ditën e sotme në Irak, përmes një avioni kanadez. “Armët do të përdoren për të mbrojtur civilët e pafajshëm në Irak”- eshte shprehur Harper.Përmes një de

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:47.115Z

Iraku drejt pushtimit nga rebelet islamike

0 Rebelet e Shtetit islamik te Irakut dhe Levantit po perparojne drejt Bagdadit pasi kane shtene ne dore

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:46.867Z

Irak, 48 pengje në konsullatë në Mosul, mes tyre Konsulli dhe fëmijë

Mosul-Anëtarët e Shtetit Islam të Irakut dhe Levantit (ISIL) kanë sulmuar Konsullatën turke në Mosul duke marrë peng 48 persona, mes tyre edhe konsullin dhe disa fëmijë. Bastisjet e sotme erdhën një ditë pasi ISIL mori kontrollin e qytetit të dytë më të madh në Irak. Lajmi është b

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:37.831Z

Siri: Islamikët ekzekutuan të burgosurit e luftës

Rebelët xhihadistë në Siri kryen një ekzekutim masiv të të burgosurve të tyre, bëri të ditur një hetim i OKB-së për të drejtat e njeriut. Komisioni i hetimit zbuloi dokumente dhe akuzoi grupimin Shteti Islamik i Irakut dhe Levantit si përgjegjës për ekzekutimet. Forcat qeveritare, nd

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:47.112Z

​Obama: Nuk dërgojmë trupa në Irakt'i zgjidhin vetë problemet e tyre

SHBA- Presidenti amerikan, Barack Obama, gjatë konferencës me gazetarë që u mbajt sot në Uashington ka thënë se ju takon irakenëve që të merren me çështjet e tyre të sigurisë.“Përfundimisht iu takon irakianëve q&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:47.778Z

Bagdad, rebelët fitojnë terren, John Kerry : Irakianët të formojnë qeveri të bashkuar

Sekretari amerikan i shtetit John Kerry ka mbërritur në kryeqytetin e Irakut, Bagdad në një kohë që grupi islamik ISIS ka zgjeruar kontrollin e saj edhe në qytetet në veri-perëndim. Kerry i kërkoi nga Kajro liderve të Irakut, të rrisin gadishmërinë dhe të formojnë një qeveri të bas

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:46.862Z

Irak grupet islamike marrin nen kontroll qytetin e Mosulit

0 Militantet islamike ne Irak kane marre nen kontroll konsullaten turke ne Mosul duke marre peng konsull

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama