Rezultate te kerkimit per termin: +Leverkuseni

Meta: total 174 / total_found 174 / time 0.000 / keyword[0] leverkuseni / docs[0] 174 / hits[0] 204 /
Europa League, eliminohen Napoli dhe Shalke
  • 2016-02-26

Europa League, eliminohen Napoli dhe Shalke

Kalojnë turin mes drithërimave Mançester Junajtid dhe Liverpul. Kualifikohen katër spanjollet Të kualifikuar – Sporting Braga, Fenerbahçe, Valencia, Liverpul, Sparta Pragë, Lacio, Shakhtar Donjeck, Atletik Bilbao, Bajer Leverkusen, Totenhem, Borusia Dortmund, Mançester Junajtid, Sevil

Leverkuseni i Mehmedit, i nxjerr një pikë Bayernit
  • 2016-02-06

Leverkuseni i Mehmedit, i nxjerr një pikë Bayernit

Skuadra e Pep Guardiolës, nuk ka arritur që të marr më shumë se një pikë përball Leverkusenit duke barazuar pa gola. 0:0. Dyja skuadrat kishin rastet e veta në këtë mbrëmje, por nuk quan topin në portat kundërshtare, duke ndar&eum

Hernandez: Më largoi Van Gaali, ja çfarë më ofroi
  • 2015-12-15

Hernandez: Më largoi Van Gaali, ja çfarë më ofroi

Njëri ndër sulmuesit më në formë në Bundesligë, Javier Hernandez, ka rrëfyer mënyrën e largimit nga Manchester United. Meksikani ka bërë të ditur se trajneri Louis van Gaal, nuk i ka premtuar inkuadrimin në lojë, dhe largimi

Leverkuseni i Mehmedit deklason M’Gladbachun e Xhakës (Video)
  • 2015-12-12

Leverkuseni i Mehmedit deklason M’Gladbachun e Xhakës (Video)

Skuadra e Bayern Leverkusenit ka deklasuar Monchengladbachun me rezultat të thellë 5 me 0, në xhiron e 16 të Bundesligas. Vetëm një gol i shënuar në pjesën, dhe autori i golit ishte Keisling në minutën e 30’. Në pjesën e dytë

Grupi E: Barca, Roma, Leverkuseni, Bate
  • 2015-12-10

Grupi E: Barca, Roma, Leverkuseni, Bate

Bayer Leverkuseni dhe Barcelona kanë luajtur barazim 1:1 në Gjermani, barazim ky që i mundësoi Romës kalimin në fazën tjetër të Ligës së Kampionëve, pasi që arritën të luajnë 0:0 me Bate Borisovin. Messi shënoi p&eu

Formacionet zyrtare: Leverkusen - Barcelona
  • 2015-12-09

Formacionet zyrtare: Leverkusen - Barcelona

Bayer Leverkuseni dhe Barcelona takohen në kuadër të xhiros së gjashtë të Grupit E në Ligën e Kampionëve sot në ora 20:45. Skuadra gjermane kërkon fitoren për të kaluar në pozitën e dytë të grupit, por kjo nuk mund

Barça i prish punë Leverkusenit, Arsenali, Roma dhe Bajerni kalojnë (VIDEO)
  • 2015-12-09

Barça i prish punë Leverkusenit, Arsenali, Roma dhe Bajerni kalojnë (VIDEO)

Janë luajtur ditën e mërkurë edhe ndeshjet e fundit për grupet E, F, G dhe H të Ligës së Kampionëve, ku Arsenali ka arritur më në fund që të kalojë grupin, ndërsa Roma gjithashtu u është bashkuar më të mirave. Leverkuseni mbeti jashtë pas barazimit me Barcelonën. Barcelona shua