Rezultate te kerkimit per termin: +Leverkusenit

Meta: total 354 / total_found 354 / time 0.000 / keyword[0] leverkusenit / docs[0] 354 / hits[0] 389 /
Champions, fitore me goleadë për Sitin dhe Atletiko Madrid
  • 2017-02-22

Champions, fitore me goleadë për Sitin dhe Atletiko Madrid

Mançester Siti i bëri një kthesë fantastike ndeshjes me Monakon në sfidën e parë të 1/8 të Champions pasi përmbysi rezultatin nga 2-3 në 5-3 në vetëm 11 minuta. Ndeshja e luajtur në City of Manchester pati shumë përmbysje rezultati me skuadrën vendase që e nisi shumë mirë me një

Mavraj, lideri i ri i mbrojtjes së Hamburgut
  • 2017-02-08

Mavraj, lideri i ri i mbrojtjes së Hamburgut

I kanë mjaftuar vetëm 4 ndeshje për të fituar zemrat e tifozëve të tij të rinj. Pasi shkëlqeu me Kolnin në fazën e parë të kampionatit, duke u përfshirë nga faqja zyrtare e Bundesligës në 11-shen më të mirë të pjesës së parë të sezonit, Mërgim Mavraj menjëherë ka marrë n

Mavraj shkelqen para syve te De Biasit
  • 2017-02-04

Mavraj shkelqen para syve te De Biasit

brbrJava a e 19 e bundesliges nisi me nje fitore shume te rendesishme te Hamburgut kunder Bayer Leverkusen Te zotet e shtepise fituan 1 me 0 dhe siguruan 3 pike me mjaft vlera ne kuader te luftes per mbijetese edhe pse skuadra vazhdon te mbetet ne zonen e ftohte Paraqitje mjaft e mire per mbrojtesin

Bajern Mynih e mbyll me fitore 2016-n, fiton ndaj Lajpcig
  • 2016-12-22

Bajern Mynih e mbyll me fitore 2016-n, fiton ndaj Lajpcig

Bajern Mynih është shumë i fortë për Lajpcigun. Në Allianz Arena kampionët e Gjermanisë shkërmoqën që në pjesën e parë skuadrën surprizë të këtij sezoni duke triumfuar me rezultatin 3-0, për të kryesuar të vetëm Bundesligën në kuotën e 39 pikëve pas 16 javëve të para, dhe

Ribery rinovon për një sezon me Bayernin
  • 2016-11-27

Ribery rinovon për një sezon me Bayernin

Franck Ribery dhe Bayerni i Mynihut, historia e dashurisë vazhdon deri në vitin 2018. Sulmuesi francez dhe klubi bavarez zgjatën edhe për një sezon kontratën aktuale që përfundonte në muajin korrik të vitit 2017. Ribery u transferua në Gjermani gjatë vitit 2007 pasi shpërtheu në radhë

Rama ndjek Bajernin në Allianz Arena me ftesë të Rummenige
  • 2016-11-26

Rama ndjek Bajernin në Allianz Arena me ftesë të Rummenige

Shefi ekzekutiv i Bajernit të Mynihut, Karl-Heinz Rummenige ka ftuar kryeministrin Edi Rama në Allinaz Arena për të ndjekur ndeshjen e kampionëve të Gjermanisë, Bayernit të Mynihut ndaj Leverkusenit, që u mbyll me rezultatin 2-1. Ka qenë vetë kryeministri Rama, i cili përmes një postimi

Mrekullia Lajpcig, leksion edhe Bajer Leverkusenit
  • 2016-11-19

Mrekullia Lajpcig, leksion edhe Bajer Leverkusenit

Fenomeni Lajpcig po mahnit futbollin gjerman. Skuadra e themeluar në vitin 2009, ngjitet e vetme në krye të Bundesligës pasi mposhti 2-3 me përmbysje Bajer Leverkusenin brenda në Bay Arena. Aspirinat kaluan dy herë në avantazh, por miqtë jo vetëm që arritën të barazonin por shënuan edh