Rezultate te kerkimit per termin: +Leverkuzen

Meta: total 77 / total_found 77 / time 0.000 / keyword[0] leverkuzen / docs[0] 77 / hits[0] 108 /
Ch. League, Reali, Man. City e Bayern kërkojnë kualifikimin
  • 2013-11-04

Ch. League, Reali, Man. City e Bayern kërkojnë kualifikimin

Magjia e Champions Ligë, kompeticionit që mban të mbërthyer para ekranit miliona njerëz anembanë globit, rikthehet me ndeshjet e raundit të katërt të fazës së grupeve, që pritet të përcaktojnë skuadrat e para që do t&eum

No Pic available
  • 2013-08-31

Bundesliga, java e 4

Java e katërt mund të sjellë edhe rotacion nëkrye të tabelës, duke i dhënë fund hegjemonisë prej 37 javësh dominim të Bajernit të Mynihut. Borusia e Dortmundit, Bayer Leverkuzen dhe Mainz janë me pikë të plota dhe kanë mundësinë ideale për të shkuar në kuotën e 9 pikëve, duke

Mallkimi gjerman i Realit
  • 2012-10-27

Mallkimi gjerman i Realit

Gjermania kurrë nuk ka qenë toka e premtuar për klubin e madh madrilen. Reali i Madridit mund të jetë skuadra më e madhe e futbollit e shekullit të 20-të dhe në garë për të qenë më e mira edhe në shekullin e 21-të. Klubi

Jashtëtokësori Mesi, pesë gola Leverkusenit
  • 2012-03-08

Jashtëtokësori Mesi, pesë gola Leverkusenit

Jo më kot është lojtari më i mirë në botë. Ai bën gjithkund diferencën, ashtu sikundër edhe në ndeshjen e mbrëmshme ndaj Bajer Leverkuzenit. Lionel Mesi shënoi plot pesë gola (25′, 42′, 49′, 58′, 84′) duke eliminuar i vetëm gjermanët, të cilët gjithses

No Pic available
  • 2012-01-23

Bundesliga 1, fiton Dortmund dhe Leverkuzen

Borusia Dortmund ka dhuruar spektakël, duke mundur Hamburgun 5-1. Serinë e golave e ka hapur Kevin Groskrojc, që në minutën e 16-të. Në një superformë janë paraqitur dy polakët, sulmuesi Robert Levandovski (37, 83), si dhe Jakub Blazçikovski (58, 76), të cilët gjunjëzuan vendësit me

Perballje emocionuese ne turin e dyte te Liges se Kampioneve
  • 2011-12-17

Perballje emocionuese ne turin e dyte te Liges se Kampioneve

Spektakli i goglave, me praninë e legjendës Paul Brajtner, solli të paktën dy përballje fantastike në të tetat e finaleve të Ligës së Kampionëve. Në Nion u vendos që përballë të jenë shkollat italiane me ato angleze

Shqiptarët Shaqiri dhe Xhaka eliminojnë Mançester Junaitid
  • 2011-12-08

Shqiptarët Shaqiri dhe Xhaka eliminojnë Mançester Junaitid

/* */ Bazeli i shqiptarëve Xherdan Shaqiri dhe Granit Xhaka shkaktuan surprizën më të madhe në Ligën e Kampioneve, duke eliminuar një gjigant si Mançester Junaitid. Skuadra zvicerane fitoi 2-1 me “Djajtë e kuq”, me gola