Rezultate te kerkimit per termin: +Levizja +Vetevendosja

Meta: total 127 / total_found 127 / time 0.000 / keyword[0] levizja / docs[0] 4972 / hits[0] 6444 / keyword[1] vetevendosja / docs[1] 319 / hits[1] 437 /
Vetevendosja rikthehet me gaz lotsjelles ne ambientet e Kuvendin te Kosoves
  • 2016-08-09

Vetevendosja rikthehet me gaz lotsjelles ne ambientet e Kuvendin te Kosoves

Transmetuar me 09082016 - 1235 Kosove 9 gusht 2016 NOAal - Deputetet e opozites kane rikthyer serish gazin lotsjelles ne ambientet e Kuvendit te Kosoves Gjate mbledhjes se komisionit te jashtem u hodh perseri gaz lotsjellesbr br Driton aushi ka hedhur gaz

Vetevendosja rikthehet ne Kuvend
  • 2016-06-09

Vetevendosja rikthehet ne Kuvend

brbrTre muaj nga braktisja e seancave plenare njera prej tre partive opozitare levizja Vetevendosje eshte rikthyer ne parlamentin e Kosoves Gazi lotsjelles i hedhur nga deputetet e kesaj force qe kishte bllokuar punen e kuvendit mungoi kesaj here Nisur nga fakti se dy marreveshjet e kundershtuara f

Sot protesta ne Prishtine
  • 2016-05-14

Sot protesta ne Prishtine

brbrOpozita ne Kosove u rikthehet protestave per te kundershtuar dy marreveshje te qeverise per bashkesine e komunave serbe dhe paktin e percaktimit te kufirit me Malin e Zi Por ndryshe nga protestat e shkuara kesaj here ne shesh do te dalin vetem Aleanca per Ardhmerine e Kosoves dhe Nisma ndersa Ve

Vetevendosje reagon per zgjedhjet
  • 2016-04-25

Vetevendosje reagon per zgjedhjet

brbrNdersa serbet qe jetojne ne Kosove po votojne per Parlamentin e ri levizja Vetevendosje permes nje komunikate ka reaguar per mbajtjen e procesit zgjedhor edhe ne Kosove Sipas deklarates zhvillimi i zgjedhjeve do te thote nenshtrim i qeverise se Kosoves ndaj asaj te Serbise dhe se Kosova eshte pj

Feste dhe proteste ne Kosove blindohet Prishtina
  • 2016-02-17

Feste dhe proteste ne Kosove blindohet Prishtina

brbrSi asnjehere ne keto tete vite pavaresi klasa politike ne Kosove kete 17 shkurt eshte e ndare Ndersa qeveria organizoi ceremoni festive per kete kremtim opozita po behet gati te zhvilloje ate qe e cileson protesta me e madhe qe pas perfundimit te luftes Tubimi i thirrur nga Levizja Vetevendosja

Kosove te henen tryeza e Jahjages
  • 2016-02-08

Kosove te henen tryeza e Jahjages

brbrPresidentja e Kosoves Atifere Jahjaga do te beje edhe nje tjeter perpjekje per te gjetur nje zgjidhje per krizen politike qe ka perfshire vendin prej 6 muajsh Diten e hene do te mbahet nje takim i thirrur prej saj ku jane ftuar kreret politike te qeverise dhe opozites Ndersa dy partite ne qever

Vetevendosja gjuan me veze nje minister Shkaterroi ekonomine e Kosoves VIDEO
  • 2015-12-23

Vetevendosja gjuan me veze nje minister Shkaterroi ekonomine e Kosoves VIDEO

Transmetuar me 22122015 - 1723 Aktivistet e Levizjes Vetevendosja gjuajten sot me veze ministrin e Zhvillimit Ekonomik Blerand Stavileci Lajmi konfirmohet nga vete partia e Kosoves e cila sqaron me tej edhe arsyen e ketij aktibr br