Rezultate te kerkimit per termin: +Lewandowskit

Meta: total 126 / total_found 126 / time 0.000 / keyword[0] lewandowskit / docs[0] 126 / hits[0] 151 /
Grushte mes Lewandowskit dhe Kingsley Comanit në stërvitje
  • 2019-04-11

Grushte mes Lewandowskit dhe Kingsley Comanit në stërvitje

Situata aspak e qetë te Bayerni i Mynihut, edhe pse kampionët e Gjermanisë morën kryesimin pasi shkatërruan 5-0 Borussian e Dortmundit. Prestigjiozja gjermane Bild raporton se Robert Lewandowski dhe Kingsley Coman janë konfliktuar mes tyre, përplasje që ka shkuar deri te shkëmbimet e grusht

Higuain nuk bind, Chelsea gati ofertën për Lewandowskin
  • 2019-04-09

Higuain nuk bind, Chelsea gati ofertën për Lewandowskin

Chelsea kërkon me çdo kusht që të sjellë në radhët e tij një sulmues të një niveli të lartë dhe së fundmi në media po përmendet emri i Robert Lewandowskit, autor i dy golave për Bajernin e Mynihut në fitoren 5-0 në klasiken me Borussian e Dortmundit. Për momentin Chelsea po vuan

Dortmundi fiton derbin e Ruhrit, Bayerni ngjitet i dyti
  • 2018-12-08

Dortmundi fiton derbin e Ruhrit, Bayerni ngjitet i dyti

Dortmundi fiton 1-2 derbin e Ruhrit dhe forcon pozitën në krye të Bundesligës me 36 pikë. Në Veltins Arena, në një atmosferë të jashtëzakonshme të krijuar nga tifozët, u zhvillua një sfidë emocionuese, por në fund festuan verdhezinjtë, që hedhin një hap të rëndësishëm drejt ti

No Pic available
  • 2018-11-10

Dortmundi me hap kampioni, përmbys Bajernin në sfidën e çmendur

Borussia e Dortmundit fitoi një sfidë të çmendur ndaj Bayernit të Mynihut në klasiken e futbollin gjerman, duke u dhënë një goditje të fortë ambicieve të bavarezëve për tu rikonfirmuar kampionë të Bundesligës. 3-2 për verdhezinjtë përfundoi përplasja e Signal Iduna Park, ku skua

Juventusi, leksion Mourinjos. Reali dhe Siti nuk gabojnë
  • 2018-10-24

Juventusi, leksion Mourinjos. Reali dhe Siti nuk gabojnë

Cristiano Ronaldo u rikthye në Manchester, për tu përballur me Djajtë e kuq të Unitedit, skuadër në të cilën edhe nisi shkëlqimin e tij, plot 15 vite më parë, kur erdhi nga Sportingu i Lisbonës, për tu shndërruar në një titullar të padiskutueshëm të formacionit të Alex Ferguson.

Reali, tri alternativa pas largimit të Cristiano Ronaldos
  • 2018-08-17

Reali, tri alternativa pas largimit të Cristiano Ronaldos

Reali i Madridit pësoi një disfatë të rëndë në sfidën e parë zyrtare të sezonit, pikërisht në Superkupën e Europës ndaj Atleticos. Pas këtij zhgënjimi, i pari edhe për trajnerin e ri, Julen Lopetegui, në ambientin merengues të gjithë pyesin veten nëse pas largimit të Cristiano

Lewandowski kriset me Bayernin, e ardhmja në udhëkryq
  • 2018-06-07

Lewandowski kriset me Bayernin, e ardhmja në udhëkryq

Duket e pamundur për tu ngjitur krisja mes Bajernit të Mynihut dhe Robert Lewandowski. Klubi nuk e ka pritur aspak mirë ndryshimin e menaxherit nga ana e sulmuesit polak që e konsideron të përfunduar eksperiencën e tij me bavarezët. Klubi gjerman nga ana tjetër nuk ka ndër mend të negoci