Rezultate te kerkimit per termin: +Lexova

Meta: total 1000 / total_found 2084 / time 0.001 / keyword[0] lexova / docs[0] 2084 / hits[0] 2382 /
Agron Llakaj i shkruan Nishanit: Korrigjo harresën me këtë personalitet të skenës
  • 2017-06-15

Agron Llakaj i shkruan Nishanit: Korrigjo harresën me këtë personalitet të skenës

Artisti i njohur dhe drejtuesi i spektaklit të humorit Al Pazar në Vizion Plus, Agron Llakaj i ka dërguar Presidentit Bujar Nishani një mesazh publik për dekorimin e disa personaliteteve të artit. Llakaj vlerëson interesin e Presidentit për artin me dekorimin e mjaft artistëve, por i kujton

No Pic available
  • 2017-06-15

Largimi i De Biazit, Andi Lila: Nuk kam turp të them që më vjen për të qarë!

Pas dorëheqjes së Xhani De Biazit nga drejtimi i kombëtares shqiptare të futbollit, mbrojtësi Andi Lila ka reaguar me një postim në faqen e tij në Facebook. Ai e falënderon De Biazin për realizimin e ëndrrës së tij fëmijërisë, pjesëmarrjen në Kampionatin Europian, si dhe pranon se

No Pic available
  • 2017-06-15

Rama: Ja si kryebashkiaku i LSI në Delvinë ka kapur administratën

Nga qyteti i Sarandës, kyreministri Rama ka sjellë shembullin e kryebashkiakut të Delvinës  Rigels Balili, i cili ka kapur të gjithë administratën. Rama lexoi letrën që një qytetar nga Delvina ia kishte dhënë kryeministrit, ku rendiste të gjithë punonjësit që kishin lidhje me kr

De Biazi, sms lojtarëve, Lila: Nuk më vjen turp të qaj
  • 2017-06-14

De Biazi, sms lojtarëve, Lila: Nuk më vjen turp të qaj

Gianni De Biazi, një ditë pasi shpalli lamtumirën, vendosi sot të ndërpresë me mirëkuptim kontratën me FSHF, duke hequr dorë edhe nga drejtimi për katër ndeshjet e mbetura kualifikuese të Kupës së Botës, Rusi 2018. Trajneri doli sot në një konferencë shtypi me presidentin e FSHF-s

No Pic available
  • 2017-06-05

Tezat e maturës në pazarin e votës? Rama: Mos u mashtroni

Kryeministri Edi Rama i ka bërë apel maturantëve të mos mashtrohen se dikush po u jep tezat në këmbim të votës. Nga Poliçani kreu i qeverisë duke reaguar lidhur me një lajm se ka nisur shpërndarja e tezave të maturës në këmbim të votës së 25 qershorit, tha se kushdo që e ofron te

No Pic available
  • 2017-06-03

Edmond Tupja: Nuk përkthej dot, nëse nuk vuaj  

  Përkthimi për mua është vuajtje. Nëse nuk është i tillë, atëherë nuk e ndjej. Edmond Tupja një nga emrat e njohur të shqipërimit,u shpreh kështu në bisedën e radhës së takimeve Letërsia dhe Qyteti. Ka gjithnjë një histori në lidhje me shkrimin. Tek ty si ndodhi? Eshtë

Erjon Papagjoni: Një darkë me Balzakun
  • 2017-05-26

Erjon Papagjoni: Një darkë me Balzakun

Shkrimtari vjen në një rrëfim për librat e zemrës Aktualisht, cilët janë librat që  keni më për zemër?  Mund të vecoj Zorbas, Doni I qetë, një libër që më ka bërë ta lexoj pandërprerë, aq sa u lodha tepër dhe me zuri gjumi në plazh. Tregimet e Cehovit,pa dyshim, sidomos Tre