Rezultate te kerkimit per termin: +Lexues

Total: 2865
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.857Z

Lexues dezertor, lexues besnik

Gjithkush e ka dgjuar me dhjetra her e vazhdimisht refrenin: Nuk ka lexues! Kan ikur lexuesit! Sot nuk lexohet. Vrtet, pse nuk ka lexues sot? Dikur lexohej aq shum!. Dhe qytetart mbledhin supet. Ky opinion vazhdon t prsritet n studiot televizive, n gazeta, n promovime dhe auditore. Interesante sht s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:12.704Z

MARREDHENIA MITIKE SHKRIMTAR-LEXUES

Në fillim të kohërave, shkrimtari nuk ishte, vepra po, ishte aty, ndërsa ai jo; ekzistonte vepra e shkruar, ekzistonte lexuesi që e lexonte, porse shkrimtari nuk qe, ose më mirë, nuk qe i dukshëm, qe i padukshëm dhe për pasojë, nuk kishte as marrëdhënie të drejtpërdrejta shkrimtar-lex

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:10.078Z

Rama ne Twitter Gjynahte kesh lexues Saliun

TIRANEuml - Kryetari i Ps-se Edi Rama ka reaguar ne profilin e tij ne rrjetin social Twitter lidhur me deklaratat e kryeministrit Berisha nne qytetin e Durresit.Eumlshte keqardhje te kesh nje lexues te gjynahte si Saliu qe merret me librin gjithe diten po nuk thote dot qe e ka lexuarUne punoja me Sa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:17.521Z

Brenda vitit zyrat e noterëve me lexues gishti

Brenda këtij viti, zyrat e noterive do të kenë një lexues të shenjave të gishtërinjve. Këtë e bëri me dije ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani. Manjani: Deri në fund të këtij viti të gjithë zyrat e noterëve do të pajisen me pajisjen e lexuesit të gishtit dhe të kartës së ident

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:05.817Z

Më ndaloi një lexues

Margaret ATWOOD Nga dy fëmijët e prindërve të mi, unë isha e dyta. Pjesëtarët e tjerë të familjes ishin tipa me vullnet të fortë. Në këtë kuartet të gjigandëve në miniaturë, unë isha jo vetëm më e vogla, por edhe më femërorja në shije (për shembull, më pëlqente të thur

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:29.549Z

OSHEE reagon për skadalin e faturimeve/ Është shkarkuar drejtori i agjensisë dhe 6 lexues sahatesh

Duke marrë shkas nga akuzat publike të bëra sot prej Partisë Demokratike, Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike (OSHEE) sqaron opinionin publik se kompania është vënë në lëvizje që prej datës 24 Janar 2015, pas denoncimeve të banorëve të lagjeve nr.2 dhe 3 në Laç. M

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:09.519Z

DON KISHOTI ËSHTË SË PARI NJË LEXUES I ÇARTUR

Guri Filozofal Leximi është çmenduria e tij dhe çmenduria është leximi i tij Dita botërore e librit, më 23 prill, është një kremtim në rang ndërkombëtar, me qëllimin për të nxitur leximin, botimin dhe mbrojtjen e pronësisë intelektuale, nëpërmjet të drejtës së autorit. E ka

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama