Rezultate te kerkimit per termin: +Lezhs

Meta: total 75 / total_found 75 / time 0.012 / keyword[0] lezhs / docs[0] 75 / hits[0] 105 /
Prend Doçi-Abati i Mirditës
  • 2013-07-12

Prend Doçi-Abati i Mirditës

nj nga burrat m t par t kombit ton At Gjergj Fishta Vijon nga numri i kaluar Nga Albana Lifschin Melyshi Me pushk e me pen Ata q e kan njohur abat Doçin, kan prcjell n breza portretin e njeriut t mbyllur, t paepur dhe njkohsisht shum inteligjent dhe largpams. At Prend Doçi kishte luftuar me arm n

No Pic available
  • 2012-03-02

Lezhë, AK: Gjergj me ty fituam Europën, me Berishën e humbëm

LEZHË- Aleanca Kuq e Zi i ka rezervuar një pritje të vecantë kryeministrit Berisha në përvjetorin e 568-të të Besëlidhjes së Lezhës. Aktivistë të Aleancës Kuq e Zi me parulla “Gjergj me ty e fituam Europën. Me kët

No Pic available
  • 2012-03-02

Aleanca Kuq e Zi tubim për 568 vjetorin e Besëlidhjes së Lezhës

LEZHË- Aleanca Kuq e Zi  është tubuar sot në qytetin e Lezhës në përvjetorin e 568-të të Besëlidhjes së Lezhës. Aktivistët marshuan në këmbë për disa kilometra, ndërkohë që përfaqësues

No Pic available
  • 2010-08-31

Lezhë e Korçë, sulmohen gjatë natës dy kazino

Grabitjet Policia e Lezhs arrin t kap autorin. N Kor, grabitsit zhduken pa gjurm Dy kazino jan grabitur brenda pak orsh gjat nats s t diels, njra n qytetin e Kors dhe tjetra n Lezh. N qytetin verior policia ka arritur t arrestoj autorin, ndrsa pr qytetin e Kors kjo sht hera e pest brenda nj viti q

No Pic available
  • 2010-08-29

Tentoi trafikimin e adoleshentes, arrestohet 22-vjeçari

Shkodr Nj 22-vjear u arrestua dje nga policia e Lezhs nn akuzn e shfrytzimit t prostitucionit n rrethana rnduese dhe trafikim t femrave t mbetur n tentativ. M.Malocaj, lindur dhe banues n Trush t Shkodrs, u prangos mngjesin e s shtuns pas denoncimit t nj adoleshenteje. Policia tha zyrtarisht se 22-

No Pic available
  • 2010-08-28

Vrau gjyshin e fëmijëve, kapet në fshatin e tij

Policia e Lezhs arrestoi n Tale Ladovik Murrin, i cili vrau t enjten Fran Vuksanin dhe plagosi ish-gruan Pa kaluar as 24 or nga ngjarja q tronditi fshatin Shn Koll t Lezhs, ku nj 70-vjear gjeti vdekjen nga dora e ish-dhndrit, policia ka ndaluar autorin e krimit. Burime zyrtare nga Drejtoria e Polic

No Pic available
  • 2010-08-27

Prokurimet e reja, jo pengesa për Bujqësinë dhe KMDP-në

Ministria e Bujqësisë do të vazhdojë zbatimin e masave për të shmangur përmbytjet <!-- /* Style Definitions */ p.MsoNormal, li.MsoNormal, div.MsoNormal {mso-style-parent:""; margin:0in; margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:12.0pt; font-fam