Rezultate te kerkimit per termin: +Lezha

Meta: total 1000 / total_found 3139 / time 0.002 / keyword[0] lezha / docs[0] 3139 / hits[0] 3900 /
Dy qarqet e vendit ku PD dhe PS ndajnë numër të barabartë deputetësh
  • 2017-06-26

Dy qarqet e vendit ku PD dhe PS ndajnë numër të barabartë deputetësh

Teksa vijon numërimi i votave për zgjedhjet parlamentare, pothuajse të të gjitha qarqet Partia Socialiste kryeson me diferencë të ndjeshme ndaj partive të tjera. Ajo që vihet re deri tani nga rezultatet e KQZ, është fakti se në dy qarqe të vendit Dibër dhe Lezhë PS dhe PD janë kokë m

Qarku Lezhë, numërohen 42 kuti, ja si ndahen mandatet
  • 2017-06-26

Qarku Lezhë, numërohen 42 kuti, ja si ndahen mandatet

Në Lezhë ka përfunduar numërimi i 20 kutive nga 263 të tilla që ka ky qark dhe nga shifrat e deritanishme, Partia Socialiste është kryesuese me 45.48% të votave. PD vjen e dyta me 35.5% të votave, ndërsa LSI renditet e treta me 14.03% të votave. Lezha ka 7 mandate deputetësh dhe në baz

No Pic available
  • 2017-06-25

Ja cili është qyteti me përqindjen më të madhe të votuesve

Komisionit Qendror i Zgjedhjeve ka raportuar se deri në orën 11:30 pjesëmarrja në votime në rang Kombëtar është 14.13 %. Ndërsa qyteti me përqindjen më të madhe është Lezha me 17. 05 përqind. Sipas orarit zyrtar, qendrat e votimit janë hapur në orën 07:00 dhe do të mbyllen në or

No Pic available
  • 2017-06-25

Meta ka një mesazh për kryesadistin Rama dhe Haki Drogën

Nga selia e LSI-së në Lezhë, Ilir Meta, në cilësinë e Kryetarit të Kuvendit, sulmoi kryeministrin Edi Rama. Nga Lezha Meta tha se ‘kryesadisti” dhe Haki Droga “do të marrin atë përgjegjësi që nuk i ka shkuar në mëndje nëse do të ketë një viktimë për shkak këtij

No Pic available
  • 2017-06-25

Llalla konfirmon: Autorët e plagosjes në Shëngjin ata që denoncoi Meta

Kryeprokurori Adriatik Llalla e cilësoi incidentin e Shëngjinit një ngjarje të rëndë. Duke folur nga Shkodra, Llalla konfirmoi se autorët e plagosjes me armë të aktivistit të LSI-së janë të njëjtët që denoncoi Presidenti i zgjedhur Meta nga Lezha. Llalla: Ngjarja e Lezhës është ng

No Pic available
  • 2017-06-25

Meta për Ora News: Rilindja do të kthejë Shqipërinë në Lezhë siçiliane

Kryetari i Kuvendit Ilir Meta denoncon me emër autorët të ngjarjes në Shëngjin ku një eksponent i LSI-së u plagos. Në një intervistë telefonike ekskluzive për Ora News, nga qyteti i Lezhës, Meta thotë se  do të qëndrojë në Lezhë ku situaten e paraqet te rëndë dhe akuzon

Vetëm 11% e QV kanë raportuar në KQZ, sdihet pjesëmarrja në rang kombëtar
  • 2017-06-25

Vetëm 11% e QV kanë raportuar në KQZ, sdihet pjesëmarrja në rang kombëtar

Prej orës 07:00 të mëngjesit shqiptarët janë thirrur të votojnë për të zgjedhur sot parlamentin e ri dhe qeverinë e re.   Tre milionë e 452 mijë e 260 shqiptarë të cilët janë thirrur për të votuar  në 5.362 qendra votimi.  Në këto zgjedhje marrin pjesë