Rezultate te kerkimit per termin: +Lezhes

Total: 3081
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:41.455Z

Zbardhet incidenti i Lezhes

brbrPolicia e Lezhes ka zbardhur incidentin e ndodhur ne oret e para te mengjesit te se dieles ne qytetin e Lezhes Sipas burimeve nga blute e Lezhes mesohet se shtetasi Gentian Prenga eshte demtuar ne koke me mjete te forta pas nje konflikti te castit larg ambienteve zgjedhore dhe nuk ka lidhje me p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:36.536Z

Nderron jete Prefekti i lezhes

Ka nderruar jete krejt papritur prefekti Qarkut te Lezhes, Njazi Reci. Ngjarja e rende ka ndodhur ne oret e pasdites se djeshme, nderkohe qe prefekti kishte njoftuar per semundjen e tij dy dite me pare. Ai eshte shtruar me urgjence ne spitalin e Lezhes dhe me pas ne ate te Tiranes, pasi ka ndjere sh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:28.093Z

Perkujtohet Kuvendi historik i Lezhes

Ne qytetin e Lezhes jane zhvilluar aktivitete ne perkujtim te pervjetorit te Kuvendit te Lezhes mbajtur ne vitin 1444. Bashkia e qytetit dhe Ministria e Kultures organizuan disa aktivitete ne perkujtim te kesaj dite te rendesishme ne historine e Shqiperise. Aktivitetet filluan me improvi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:59.162Z

Rama Lumi i Lezhes po rilind

brbrKryeministri Rama ka inspektuar sot punimet e nisura ne shetitoren e qytetit te Lezhes Ai e ka cilesuar lumin Drin si Lanen e dikurshme Gjate vizites ne qytetin e Lezhes Rama eshte shoqeruar edhe nga drejtuesit vendor Pershtypjet e para te kesaj vizite kryeministri i ka ndare nw rrjetet sociale

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:30.534Z

Reshjet permbysin lagjet e Lezhes

Rreshjet e shiut te panderprera kane risjelle nje situate shqetesuese ne fshatin Ishull Lezhe, si dhe ne lagjen SMT te qytetit te Lezhes. Ne lagjen SMT banoret shprehin shqetesimin e tyre duke i bere thirrje pushtetit vendor qe te menaxhoje situaten. “Ne jemi permbytur se uji me ka

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:10.760Z

Beslidhja e Lezhes ceremoniau bojkotua dhe nga ambasadoret

TIRANE- Pervjetori i Beselidhjes se Lezhes ketij simboli te bashkimit te shqiptareve qe i ka mbijetuar 568 viteve dhe ka sherbyer si nje udhezues nga heroi yne Kombetar Gjergj Kastriot Skenderbeu per te gjithe shqiptaret ne rrugen drejt lirise dje ka humbur teresisht vleren. Egoja politike sherri dh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:20.671Z

Akuza per prefektin e Lezhes

0 brbr SSSAbrASS brbrAltin Jaku prefekti i komanduar i qarkut te Lezhes akuzohet per vjedhje ne shuma te medha Hetimet kane nisur pas nje padie te bere nga nje banke e nivelit te dyte ku ai ka punuar me heret Ne padine e saj thuhet se gjate kohes qe Jaku ka punuar si drejtor i nje filiali ka per

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama