Rezultate te kerkimit per termin: +Liban

Meta: total 1000 / total_found 1403 / time 0.000 / keyword[0] liban / docs[0] 1403 / hits[0] 1988 /
No Pic available
  • 2019-03-05

Prag lufte? SHBA vendos sistemin e avancuar mbrojtës raketor në Izrael

Shtetet e Bashkuara kanë vendosur përkohësisht në Izrael, sistemin e avancuar mbrojtës raketor THAAD, njoftuan ushtritë amerikane dhe izraelite. Komanda e Shteteve të Bashkuara në Evropë tha se vendosja e sistemit mbrojtës paraqet një demonstrim të angazhimit të vazhdueshëm të Shtetev

No Pic available
  • 2019-03-03

Zherar de Nerval dhe pashai shqiptar i Akrës

Luan Rama Duke lexuar për jetën romaneske të autorit të romanit « Konti i Monte Kristo », Alexandre Dumas, kisha ndeshur dhe një shënim të tij për vdekjen e poetit të famshëm Gerard de Nerval, të cilin ai dhe gjithë gjenerata e shkrimtarëve bashkëkohës e çmonin shumë. Në të ai s

Dorëhiqet papritur ministri i Jashtëm i Iranit, Zarif
  • 2019-02-26

Dorëhiqet papritur ministri i Jashtëm i Iranit, Zarif

Ministri i Jashtëm iranian Mohammad Javad Zarif ka njoftuar dorëheqjen e tij në Instagram. “Kërkoj falje që nuk jam në gjendje të mbush pozicionin tim dhe për të gjitha dështimet e mia në kryerjen e detyrave të mia”, tha kryenegociatori i marrëveshjes ndërkombëtare bërtha

No Pic available
  • 2019-01-12

Misteri i djalit të zhdukur të Gaddafit, që tani e kërkon Putini

I njohur për luftime dhe trafikim, ai u kap në Liban tre vjet më parë pas vdekjes së babait të tij dhe askush nuk dëgjoi më për të. Por tani diplomacia ruse po punon për lirimin e tij. Veçanërisht atë e kujtojmë prej kapriçove të klanit Gadhafi në ditët e tij të arta. Gra të buk

Gjermani, një bandë ka pastruar miliona euro nga trafiku i drogës
  • 2018-11-13

Gjermani, një bandë ka pastruar miliona euro nga trafiku i drogës

Kufiri gjermano- belg në Ahen- Lihtenbush, në fund të gushtit 2015. Është mbasdite, kur policia federale gjermane kontrollon një makinë Mercedes Klase C, me targat e Bremenit, që sapo ka hyrë në Gjermani nga Belgjika. Në timon një i ri, që po ashtu si pasagjeri është nga Libani dhe je

Një dashuri e madhe për një botë të largët dhe të afërt shqiptare
  • 2018-10-18

Një dashuri e madhe për një botë të largët dhe të afërt shqiptare

Kur e kisha pyetur një ditë poeteshën Venus Khury-Ghata se kur kishte filluar të shkruante, ajo më tregoi një histori të dhimbshme, pasi ajo e adhuroi poezinë kur një nga vëllezërit e saj më të mëdhenj shkruante poezi. Dhe një ditë, ai ishte nisur drejt Francës që të bëhej i njoh

No Pic available
  • 2018-10-04

Armët bërthamore, Gjermania i bashkohet Izraelit kundër Iranit

Gjermania dhe Izraeli janë pajtuar se Irani nuk duhet lejuar kurrë që të ketë armë bërthamore, mirëpo të dyja palët kanë pikëpamje të ndryshme deri të arritja e këtij qëllimi, ka thënë kancelarja gjermane, Angela Merkel të enjten, në një konferencë për media me kryeministrin i