Rezultate te kerkimit per termin: +Libanin

Total: 424
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:45.548Z

Qeveria ofron ndihmë për Libanin

Në mbledhjen e sotme, Këshilli i Ministrave vendosi të japë një ndihmë financiare prej 100 mijë dollarë në mbështetje të përpjekjeve humanitare për Libanin. Ky kontribut do të derdhet në Fondin për Libanin të Sekretarit të Përgjithshëm të Kombeve të Bashkuara Kofi Annan.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:50.063Z

Bajden viziton Libanin

Pas turit 3 ditor ballkanik, zevendespresidenti amerikan, Xho Bajden, eshte ndalur ne Liban ku u takua me presidentin Mishel Suleimani dhe kryeministrin Fuat Siniora. Bajden, si zyrtari me i larte amerikan qe viziton Libanin ne 25 vitet e fundit, ka shprehur mbeshtetjen e Uashingtonit per sovranite

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:42.910Z

Presidenti i Iranit Ahmadinexhad viziton Libanin

Presidenti i Iranit Mahmud Ahmadinexhad ka mberritur ne nje vizite ne Liban qe eshte vizita e tij e pare shteterore ne kete vend. Gjate vizites Ahmadinexhad pritet te takohet me presidenitn e Libanit dhe kryeministrin pro-perendimor si dhe pritet te shfaqet para nje turme ne bazen e milicise isl

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:45.712Z

Klinton: Nuk do e shesim kurrë Libanin

Sekretarja amerikane e Shtetit, Hilari Klinton, premtoi dje se vendi i saj nuk do ta shiste kurrë Libanin në asnjë lloj marrëveshjeje me Sirinë dhe i nxiti libanezët të mbanin zgjedhje "të ndershme e korrekte" në qershor. "Nuk do bënim asnjë veprim që të kërcënonte në ndonjë farë m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:58.219Z

VIDEO/ Soni Malaj tërbon Libanin me performancën e nxehtë

Soni Malaj ka qenë e ftuar në Liban nga MTV për të performuar në një mbrëmje speciale. Këngëtarja shqiptare këndoi në krah të këngëtarit libanez Saad Ramadan. Por momenti më pikant i mbrëmjes ishte kur Soni këndoi solo duke ndezuar skenën dhe duke marrë duartrokitje të forta n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:24.421Z

Izraeli akuzon Libanin për përleshjet

Izraeli ka akuzuar Libanin për përleshjen e përgjakshme me armë zjarrin në kufirin mes dy vendeve. Sipas tij, do të jetë Bejruti që do të ketë pasoja nëse incidentet do të përsëriten.Izraeli ka bërë të ditur se zjarri i nisur sot nga Libani kundër një patrulle ushtarë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:30.432Z

Luftime në kufi me Libanin

Forcat qeveritare siriane kanë rrethuar fortesën e rebelëve, Qusair, dhe po e sulmojnë nga disa drejtime të ndryshme. Luftimet përreth qytetit, të ndodhur pranë kufirit me Libanin, vazhdojnë prej javësh të tëra. Aktivistët e opozitës siriane pretendojnë se sulmet ajrore të forcave qe

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama