Rezultate te kerkimit per termin: +Libanit

Total: 712
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:19.416Z

Netanjahu i shtrengon dhembet Libanit

Ne nje kohe qe ne Venecia, cmimin me te mire e fiton nje film qe flet per luften e vitit 1982 mes Izraelit dhe Libanit, kryeministri izraelit Benxhamin Netanjahu ashperson tonet ndaj vendit fqinje. Shkak per kete jane bere raketat e leshuara te premten nga territori libanez ne drejtim te

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:31.335Z

Zgjidhet Presidenti i ri i Libanit

Presidenti i sapo-zgjedhur i Libanit, shefi i shtabit të ushtrisë Gjenerali Mishel Suleiman bëri betimin për të marrë detyrën dhe bëri thirrje për bashkim kombëtar. Parlamenti i Libanit e zgjodhi zotin Suleiman, duke plotësuar vendin e mbetur bosh që nga një krizë politike në nëntor.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:34.422Z

Izraeli sulmon kufirin lindor te Libanit

Avionët izraelitë kanë ndërmarrë sulme nga ajri në lindje të Libanit, pranë kufirit me Sirinë, njofton agjencia shtetërore libaneze e lajmeve. Ushtria izraelite nuk ka lëshuar asnjë koment, edhe pse një burim i forcave të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:33.273Z

Meta-Berry: Forcim i marrëdhënieve ekonomike mes Shqipërisë dhe Libanit

TIRANË- Kryetarit i Kuvendit, z. Ilir Meta priti sot Presidentin e Parlamentit të Libanit, z. Nabih Berry. Pas takimit mes delegacioneve,  Meta dhe  Berry dhanë një prononcim të përbashkët për mediat. Në fjalën e tij, Kryetari i Kuvendit të Shqipërisë falënderoi homologun e tij nga L

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:15.281Z

Arabia, 3 miliardë dollarë grante Libanit

Arabia Saudite do ti japë ushtrisë së Libanit një grant prej 3 miliardë eurosh, bëri të ditur presidenti libanez, Michel Sleiman, përmes një deklarate televizive, pas funeralit të një politikani të vrarë gjatë një sulmi me autobombë. Ai tha se ndihma financiare do të ndihmojë për

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:24.529Z

Berisha takohet me Presidentin e Libanit, lobing për njohjen e Kosovës

Nju Jork, 24 Shtator NOA - Kryeministri Sali Berisha pati një takim me Presidentin e Libanit, z. Michael Sulayman ku në qendër ishte lobimi për Kosovën. Kryeministri Berisha u shpreh se do të mbështeste forcimin e marrëdhënieve mes dy vendeve, si dhe u ndal në çështjen e njohjes së p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:39.394Z

Egjipti në përpjekje të ndërmjetësojë debatet mes Libanit dhe Izraelit

Ministri i jashtëm i Egjiptit po përpiqet të ndërmjetësojë debatet në rritje mes Izraelit dhe Libanit.Ahmed Abul Geit tha se i ka kërkuar Izraelit të ndalë kërcënimet se do të veprojë kundër Libanit.Zoti Geit foli sot me gazetarët gjatë një vizite me zyrtarët libanez në Bejrut.

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama