Rezultate te kerkimit per termin: +Liberalizimi

Total: 5669
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:04.547Z

Liberalizimi, jo azil dhe pun

Ministria e Jashtme ka nisur informimin zyrtar të qytetarëve për t’u bërë të qartë atyre se liberalizimi i vizave nuk mundëson punësim apo qëndrim të gjatë në vendet e BE-së. Liberalizimi i vizave me Maqedoninë dhe Serbinë solli në Bruksel një fluks të madh kër

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:50.324Z

"Liberalizimi, nuk kemi kushte"

Liberalizimi i universiteteve eshte aktualisht nje hap i pamundur. Kjo ka qene deklarata e ministrit te Arsimit dhe Shkences, Fatos Beja, bere dje ne Komisionin e Edukimit dhe Mjeteve te Informimit Publik. Sipas Bejes, per te arritur ne nje hap te tille te madh, sic eshte liberalizimi i institucione

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.366Z

Haxhinasto Liberalizimi fitore e madhe

Edmond Haxhinasto minister i jashtem i Shqiperise duke folur ne emisionin Top Story ne Top Channel eshte shprehur se liberalizimi i vizave eshte nje fitore per qytetaret shqiptare. Haxhinasto theksoi se shqiptaret jane krenare per kete fitore shume te madhe dhe kane nje mundesi per te par

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:56.116Z

Çka na duhet liberalizimi pa atdhe

Njohësi i çështjeve të sigurisë së Kosovës, Avni Ismali përmes një postimi në rrjetin social 'Facebok', ka shprehu shqetësim rreth kufirit me Malin e Zi. Ai ka shkruar çfarë na duhet liberalizimi i vizave pa atdhe. Ky është postimi i plotë i tij: Ne caktimin e kufirit me Maqedoninë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:33.328Z

Liberalizimi i vizave? Mbase gjatë këtij viti

"Jeni në miljen e fundit sa i përket liberalizimit të vizave", kjo është fraza më e përsëritur e zyrtareve të lartë të Bashkimit Evropian për sa i përket heqjes se vizave për qytetarët e Kosovës. Indiferent nuk po qëndrojnë as liderët vendor, të cilët nuk po hezitojnë të bëjn

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:34.139Z

Vizat, Shqiperia gati liberalizimi

Ministri italian i Puneve te Jashtme, Franko Frattini, ne nje interviste per BBC-ne, flet per marredheniet me Shqiperine, ceshtjen e liberalizimit te regjimit te vizave, si dhe ceshtjen e Kosoves. Keto probleme jane diskutuar edhe ne takimin e tij me homologun shqiptar, Lulzim Basha, i cili ndodhet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:25.431Z

Liberalizimi nuk do të ndal imigrimin

Deputetë të Kosovës, mendojnë se edhe pas liberalizimit të vizave, nëse gjendja ekonomike është e rëndë, nuk do të ndalet imigrimi i qytetarëve. Janë qindra kosovarë, që çdo ditë po largohen nga Kosova, për të imigruar në shtetet evropiane. Për këtë çështje kanë diskutuar s

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama