Rezultate te kerkimit per termin: +Libero

Total: 75
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:51.439Z

“Libero”: Tare, magjistari i Lazios

Është Igli Tare “bomberi” i vërtetë i Lazio-s. E përditshmja italiane “Libero” i kushton një artikull të gjatë ish sulmuesit të Kombëtares Shqiptare, sot Drejtor Sportiv i Lazio-s, ku evidenton vlerat e tij duke i dhën&eu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:42.250Z

Shtypi francez: “Cana, një libero impresionues në mesfushë”

"Trofetë fitohen me mbrojtje". Kjo thënie proverbiale e Fabio Kapelos, ish-trajnerit italian të Milanit, Romës, Juventusit,aktualisht te Reali i Madridit, duket se është përvetësuar në mënyrën më të mirë nga Albert Emon, trajneri i Olimpikut të Marsejës, ku aktivizohet edhe mesfushor

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:42.975Z

Sjam Duçja, Rama për Libero: Qeveria sështë në rrezik, opozita pa popullin

Kur u mendua se intervistat e kryeministrit Edi Rama për mediat italiane u mbyllën pas vizitës 24-orëshe që ai kreu përtej Adriatikut, gazeta Libero ka befasuar duke publikuar një tjetër shkrim për krizën politike në Shqipëri. Në artikullin e kësaj media, citohet edhe kryeministri Ra

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:21.780Z

Lëvizje në Shoqatën e Bankave

Asambleja e Përgjithshme e Shoqatës Shqiptare të Bankave (AAB), zhvilloi dy ditë më parë mbledhjen e radhës, në të cilën u mbajtën dhe zgjedhjet për dy anëtarë të Komitetit Ekzekutiv dhe kryetarit të ri. Asambleja votoi unanimisht për zgjedhjen e Libero Catalano, drejtor i Përgjith

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:14.191Z

Gazeta italiane shpërthen: Bastardë islamikë

Gazeta italiane Libero ka shpërthyer pas akteve terroriste të djeshme. Ajo është hapur sot me titullin e madh Bastardë islamikë. Guvernatori lombard (ish-ministër i Brendshëm i Italisë) Roberto Maroni, e cilësoi titullin një sintezë perfekte. Por, ky titull ka ngjallur shumë komente.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:21.777Z

Masa të reja për sigurinë e përdorimit të gazit e naftës

Tregtimi i naftës dhe gazit do të ketë kushte më të rrepta. Ndërtimi i impianteve për tregtimin e këtyre lëndëve, që shpesh janë bërë burim aksidentesh, duke dëmtuar dhe jetë njerëzish, do të kërkojë plotësimin e shumë kushteve të vendosura nga qeveria. Qeveria ka vendosur të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:40.894Z

Italia: Shqiperia ia vlen per investime, ka takse te sheshte dhe lehtesira Eglantina Nasi

Sipermarrjet italiane qe po e braktisin vendin e tyre, mund te perfitojne nga mundesite pozitive qe paraqet Shqiperia per te investuar biznesin e tyre. Nje fakt i tille citohet nga media italiane “Libero Quotidiano”, ne nje artikull te posacem te saj, ku ka cituar ne menyre konkrete te gjithe tr

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama