Rezultate te kerkimit per termin: +Libi

Meta: total 1000 / total_found 4935 / time 0.002 / keyword[0] libi / docs[0] 4935 / hits[0] 8576 /
Gjenerali me ushtrinë kundër qeverisë, mund të derdhen lumenjë gjaku në Libi (VIDEO)
  • 2019-04-07

Gjenerali me ushtrinë kundër qeverisë, mund të derdhen lumenjë gjaku në Libi (VIDEO)

Libia rrezikon të përballet me një përplasje të madhe ushtarake mes dy fraksioneve pas rrëzimit të Gadafit në vitin 2011. Gjenerali Haftar, i mbështetur nga Egjipti dhe Emiratet e Bashkuara Arabe është duke shkuar me forcat e tij në drejtim të Perëndimit ku ndodhet qeveria e njohur nga

No Pic available
  • 2019-02-01

800 llogari Facebook-u iraniane tentuan të ndikojnë në Shqipëri dhe

“Facebook” njoftoi se ka fshirë pothuajse 800 faqe, grupe dhe llogari të koordinuara, joautentike të drejtuara nga Irani, që ishin pjesë e një fushate manipulimi që vepronte në më shumë se 20 vende të botës. Rrjeti më i madh shoqëror në botë tha se ai bashkëpunonte ngus

Fundoset barka në Mesdhe, numri i viktimave si bilanc lufte
  • 2019-01-20

Fundoset barka në Mesdhe, numri i viktimave si bilanc lufte

Të paktën 117 emigrantë thuhet se kanë gjetur vdekjen si shkak i fundosjes së barkës me të cilën po udhëtonin. Nga kjo tragjedi kanë mbijetuar vetëm 3 persona.  Barka e tyre e nisur nga Tripoli, u fundos vetëm pak milje në det të hapur. Ata u shpëtuan nga roja bregdetare italiane dhe

No Pic available
  • 2019-01-03

Gjermania lejon furnizimin e Egjiptit me anije luftarake

Eksportet gjermane të armëve kritikohen gjithnjë. Faktikisht, qeveria gjermane ka thënë se mban qëndrim të rezervuar. Por, lejimi i eksporteve të reja e vë këtë gjë në dyshim. Qeveria gjermane i ka dhënë me sa duket dritën jeshile një eksporti të madh armatimesh në Lindjen e Mesm

Spanja lejon të zbarkojë në port anijen me 310 emigrantë (Foto)
  • 2018-12-28

Spanja lejon të zbarkojë në port anijen me 310 emigrantë (Foto)

Ka zbarkuar në portin spanjoll të Algesiras anija Open Arms me në bord 310 emigrantë të shpëtuar në 21 dhjetor nga njësia e Organizatës spanjolle Proaktive pranë brigjeve të Libisë. Mes personave të shpëtuar, janë edhe 139 minorenë, ndërsa që Italia dhe Malta kanë refuzuar asisten

No Pic available
  • 2018-10-04

Fajtori për çmimin e naftës, Putin Trump: Shikohu në pasqyrë dhe e gjen!

  Presidenti i SHBA Donald Trump ka akuzuar OPEC se po mbështet rritjen e çmimit të naftës. Por me këtë qëndrim të homologut të tij amerikan nuk është dakord Presidenti rus Vladimir Putin, i cili thotë se është administrata e Trump që shkaktoi rritjen e çmimit të naftës së pa

Libi, sulmohet me armë selia e Korporatës Kombëtare të Naftës (FOTO)
  • 2018-09-10

Libi, sulmohet me armë selia e Korporatës Kombëtare të Naftës (FOTO)

Forcat e sigurisë dhe disa burra të armatosur raportohen të kenë hapur zjarr në drejtim të njëri-tjetrit në selinë e Korporatës Kombëtare të Naftës (NOC) në kryeqytetin e Libisë, Tripoli. Një grup i armatosur thuhet se ka sulmuar ndërtesën dhe disa shpërthime dhe të shtëna me ar