Rezultate te kerkimit per termin: +Libis

Meta: total 1000 / total_found 2725 / time 0.001 / keyword[0] libis / docs[0] 2725 / hits[0] 4150 /
Gjenerali me ushtrinë kundër qeverisë, mund të derdhen lumenjë gjaku në Libi (VIDEO)
  • 2019-04-07

Gjenerali me ushtrinë kundër qeverisë, mund të derdhen lumenjë gjaku në Libi (VIDEO)

Libia rrezikon të përballet me një përplasje të madhe ushtarake mes dy fraksioneve pas rrëzimit të Gadafit në vitin 2011. Gjenerali Haftar, i mbështetur nga Egjipti dhe Emiratet e Bashkuara Arabe është duke shkuar me forcat e tij në drejtim të Perëndimit ku ndodhet qeveria e njohur nga

Dy fytyrat e Kim Jong-un në prag të takimit me Donald Trump!
  • 2019-02-27

Dy fytyrat e Kim Jong-un në prag të takimit me Donald Trump!

Në prag të takimit me presidentin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, cilat janë qëllimet e vërteta të diktatorit të Koresë së Veriut? Shpresa Diktatori Kim Jong-un kurrë nuk ka marrë ndonjëherë simpatinë e botës. Dhe tani që Trump nuk e quan Rocket Man, por e ka rehabilituar at

Samiti me Trump, dy fytyrat e Kim Jong-un!
  • 2019-02-27

Samiti me Trump, dy fytyrat e Kim Jong-un!

Në prag të takimit me presidentin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, cilat janë qëllimet e vërteta të diktatorit të Koresë së Veriut? Shpresa Diktatori Kim Jong-un kurrë nuk ka marrë ndonjëherë simpatinë e botës. Dhe tani që Trump nuk e quan Rocket Man, por e ka rehabilituar at

Pamje të rralla/ Ishte koha kur Basha takonte me përzemërsi diktatorin Gaddafi
  • 2019-01-29

Pamje të rralla/ Ishte koha kur Basha takonte me përzemërsi diktatorin Gaddafi

Një video e pazakontë është publikuar në media, ku shihet kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha me Muammar Gaddaf. Takimi mes tyre thuhet se është realizuar në vitin 2008 në një zonë të shkretë të Libisë, larg nga zyrat shtetërore në Tripoli. Atë kohë, Basha ishte ministri i Ja

Pamje të rralla/ Ishte koha kur Lulzim Basha takonte me përzemërsi diktatorin Gaddafi
  • 2019-01-28

Pamje të rralla/ Ishte koha kur Lulzim Basha takonte me përzemërsi diktatorin Gaddafi

Një video e pazakontë është publikuar në media, ku shihet kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha me Muammar Gaddaf. Takimi mes tyre thuhet se është realizuar në vitin 2008 në një zonë të shkretë të Libisë, larg nga zyrat shtetërore në Tripoli. Atë kohë, Basha ishte ministri i Ja

Ja si po pastrohen paratë në Shqipëri, nëpërmjet koncesioneve dhe ndërtimit
  • 2019-01-19

Ja si po pastrohen paratë në Shqipëri, nëpërmjet koncesioneve dhe ndërtimit

Rritja ekonomike ne vitin 2019 do të jetë më e ulët. Mungesa e investimeve të mëdha dhe e një klime të përshtatshme për rritjen e investimeve të brendshme dhe thithjen e investimeve të huaja do të ndikojnë në uljen e rritjes ekonomike në nivelin 3.7% në vitin 2019, tha Sherefedin Sh

No Pic available
  • 2019-01-12

Misteri i djalit të zhdukur të Gaddafit, që tani e kërkon Putini

I njohur për luftime dhe trafikim, ai u kap në Liban tre vjet më parë pas vdekjes së babait të tij dhe askush nuk dëgjoi më për të. Por tani diplomacia ruse po punon për lirimin e tij. Veçanërisht atë e kujtojmë prej kapriçove të klanit Gadhafi në ditët e tij të arta. Gra të buk