Rezultate te kerkimit per termin: +Libise

Meta: total 438 / total_found 438 / time 0.000 / keyword[0] libise / docs[0] 438 / hits[0] 757 /
Merkel perplaset me Trump Respekto Konventen e Gjeneves per refugjatet
  • 2017-01-30

Merkel perplaset me Trump Respekto Konventen e Gjeneves per refugjatet

p styletext-align justifyKancelarja Angela Merkel eshte e bindur se 8220as lufta e domosdoshme kunder terrorizmit nuk e justifikon ndalimin e futjes ne nje vend te personave nga vende dhe feve te caktuara8221 kumtoi zedhenesi i qeverise gjermane Steffen Seibert ne Berlinbrbr p styletext-align justif

Asnje rezultat ne samitin e Vjenes
  • 2016-09-25

Asnje rezultat ne samitin e Vjenes

brbrNdersa drama e mijera emigranteve vazhdon dhe ne Mesdhe tragjedite e refugjateve jane bere dicka e zakonshme samiti i krereve te BE dhe lidereve ballkanike te mbledhur ne Vjene nuk prodhoi asgje Rruga ballkanike e mbyllur qe prej marsit te ketij viti do te vazhdoje te qendroje e tille Presidenti

No Pic available
  • 2016-07-27

Donald Trump: Shteti Islamik, pasojë e dobësimit të demokratëve

Rritja e Shtetit Islamik ka ardhur si pasojë e dobësisë së demokratëve. Deklarata është bërë nga kandidati republikan për president Donald Trump. “Ne kemi nevojë të ndryshojmë politikën tonë të jashtme dhe të përqendrohemi në mposhtjen e shkatërrimit të ISIS. Fjalë të ci

Anija e nisur nga Durresi ndalohet ne Greqi dyshohet se trafikonte arme FOTO
  • 2016-05-29

Anija e nisur nga Durresi ndalohet ne Greqi dyshohet se trafikonte arme FOTO

Nje anije e dyshimte mallrash qe mban flamurin e Sierra Leones ka ngjallur panik tek autoritetet greke Anija e mallrave qe transportonte cimento nga Shqiperia per ne Libi u ankorua ne portin e Katakolo ne Greqibr br Mediat greke shkruajne se autoritetet e vendit te tyre kishin marre informacione n

Meta Makrorajoni kercenohet nga levizjet migratore Rama Tu bejme balle betejave
  • 2016-02-18

Meta Makrorajoni kercenohet nga levizjet migratore Rama Tu bejme balle betejave

Transmetuar me 18022016 - 1130 Gjate Asamblese Parlamentare te Mesdheut Tirane 18 shkurt 2016 NOAal- Ne mbledhjen e sotme te Asamblese Parlamentare te Mesdheut kryeparlamentari Ilir Meta nenvizoi nevojen e rritjes se bashkepunimit mes

astet e fundit te Gaddafi -t BBC shfaq nje video te re
  • 2016-02-04

astet e fundit te Gaddafi -t BBC shfaq nje video te re

1 brbr SSSAbrASS brbrVdekja e Muamar Gedafit shenoi njeheresh fundin dhe fillimin ne Libi Keto pamje te shfaqura per here te pare ne reportazhin e BBC Ne kerkim te pistoletes prej floriri te Gedafit tregojne momentet e fundit te ish-diktatoritbrbr brbrMe fytyren e pergjakur ne rimorkion e nje kami

ISIS publikon foton e policise islamike ne Sirte te Libise
  • 2015-12-22

ISIS publikon foton e policise islamike ne Sirte te Libise

0 brbr SSSAbrASS brbrShteti Islamik ka bere publike nje video nga ku shihen forcat e tij te sigurise ne rruget e Sirtes ne Libi ajo qe njihet si Policia Islamike Sipas mediave nderkombetare kjo video tregon se shteti Islamik ka zgjeruar kontrollin pertej Sirise dhe Irakutbrbr brbrTv Klanbrbr