Rezultate te kerkimit per termin: +Libohova

Meta: total 743 / total_found 743 / time 0.000 / keyword[0] libohova / docs[0] 743 / hits[0] 1078 /
No Pic available
  • 2019-03-14

30 vjet pa dramaturgun dhe aktorin Hekuran Zhiti

30 vjet më parë, në 15 mars, mbylli sytë përgjithmonë autori i shumë komedive dhe dramave, por dhe i satirave në vargje, edhe elegjive, aktor profesionist, por dhe mësues i nderuar, Hekuran Zhiti (1911 1989). Vinte nga Tomorica, nga Mali i Tomorrit ose Olimpi i shqiptarëve. Në vitin 1932

Intervista ekskluzive e Mbretëreshës Geraldinë për Paris-Midi (1938)
  • 2019-02-05

Intervista ekskluzive e Mbretëreshës Geraldinë për Paris-Midi (1938)

Nga Aurenc Bebja Paris-Midi ka botuar, të martën e 26 prillit 1938, në ballinë, intervistën ekskluzive të korrespondentit të saj me mbretëreshën e ardhshme të Shqipërisë. Gazetari flet për takimin e veçantë që ka zhvilluar me Mbretëreshën dhe personat që e kanë pritur.  Gjithash

Veliaj: Në 2019-n do të kemi qytetin më të mirë të shqiptarëve
  • 2019-01-01

Veliaj: Në 2019-n do të kemi qytetin më të mirë të shqiptarëve

Tirana e festoi ndërrimin e viteve me një spektakël të madh fishekzjarrësh, sapo akrepat u takuan në mesnatë. Me qindra të rinj e të reja, familjarë e fëmijë dolën në sheshin Skënderbej, i zbukuruar si asnjëherë më parë, për t’i uruar mirëseardhjen vitit 2019-të dhe për

Koncerti që do organizohen me rastin e Vitit të Ri
  • 2018-12-31

Koncerti që do organizohen me rastin e Vitit të Ri

Tirana do ta presë sot ardhjen e Vitit të Ri 2019 në sheshin Skënderbej. Me rastin e ndërrimit të viteve, Bashkia e Tiranës ka përgatitur disa surpriza, duke nisur nga koncerti me këngëtarët më të njohur të muzikës shqiptare, e deri te shfaqja e mrekullueshme e fishekzjarreve që do t

2018-a sipas Dukës, kreu i FSHF-së bën bilancin dhe shpalos objektivat
  • 2018-12-26

2018-a sipas Dukës, kreu i FSHF-së bën bilancin dhe shpalos objektivat

Kategoria Superiore ka mbyllur aktivitetin e saj për vitin 2018, ndërsa Kombëtarja Shqiptare ka njohur kundërshtarët me të cilët do të garojë për një vend në Euro 2020, duke filluar që nga muaji Mars i vitit të ardhshëm. Për të bërë bilancin e një viti dhe për të diskutuar mbi

No Pic available
  • 2018-12-17

Pranë krijimit Liga Profesioniste, klubet zgjedhin presidentin (EMRI)

Klubet e Superiores kanë vendosur të hedhin hapin e radhës për funksionimin e Ligës Profesioniste, duke zgjedhur si president të saj Edvin Libohovën, zv.presidentin aktual të FSHF-së. Në mbledhjen e radhës të klubeve të Kategorisë Superiores, u votua në unanimitet që Libohova, një p

Albanian Sports Ambassador, Cana fiton çmimin kryesor
  • 2018-09-29

Albanian Sports Ambassador, Cana fiton çmimin kryesor

Nata Gala e së premtes në Pallatin e Brigadave në kryeqytet ishte e tëra për ambasadorët e sportit shqiptar. Çmime e vlerësime gjatë një spektakli që mblodhi bashkë të premten në mbrëmje, personalitete të botës së futbollit, krerët më të lartë të Federatës shqiptare të Futbo