Rezultate te kerkimit per termin: +Libor +Chlad

Meta: total 20 / total_found 20 / time 0.022 / keyword[0] libor / docs[0] 323 / hits[0] 421 / keyword[1] chlad / docs[1] 22 / hits[1] 28 /
BE ndihmon Kosovën për të ecur përpara me decentralizimin e shërbimeve sociale
  • 2016-09-09

BE ndihmon Kosovën për të ecur përpara me decentralizimin e shërbimeve sociale

Pas dy vjet e gjysmë, përfundoi projekti financuar nga Zyra e BE-së "Mbështetje për forcimin e mekanizmit për implementimin e decentralizimit të shërbimeve sociale". Projekti ishte një ndërmarrje komplekse për t'i ndihmuar institucioneve qendrore dhe komunale në përmirësimin e cilësi

Ministrja Tahiri: Marrëveshja për IBM po e fuqizon sovranitetin e shtetit të Kosovës
  • 2016-08-04

Ministrja Tahiri: Marrëveshja për IBM po e fuqizon sovranitetin e shtetit të Kosovës

Nën kryesimin e ministres për Dialog, Edita Tahiri, është mbajtur takimi i radhës i Bordit Drejtues të Projektit të IBM për ndërtimin e pikë-kalimeve të përhershme kufitare në mes të Republikës së Kosovës dhe Serbisë. Pjesëmarrës në takim ishin anëtarët e Bordit Drejtues të

Stavileci: Strategjia afatgjate e energjisë e gatshme
  • 2016-07-07

Stavileci: Strategjia afatgjate e energjisë e gatshme

Strategjia dhjetë vjeçare e Energjisë do të jetë e gatshme deri në fund të këtij muaji, ka paralajmëruar sot Ministri i Zhvillimit Ekonomik, Blerand Stavileci, dhe bëri të ditur se në të përfshihen shtatë alternativa për furnizim me energji elektrike, por gjithnjë duke pasur parasy

Certifikohen 136 këshilltarë bujqësor
  • 2016-06-15

Certifikohen 136 këshilltarë bujqësor

Shërbimi Këshillues në sektorin e bujqësisë dhe zhvillimit rural përbën një prej hallkave kryesore të avancimit të bujqësisë dhe do të jetë prioritet i ministrisë edhe në të ardhmen. Kështu është shprehur ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Memli Krasniqi,

Dështimet e institucioneve të drejtësisë në luftën kundër korrupsionit
  • 2016-05-13

Dështimet e institucioneve të drejtësisë në luftën kundër korrupsionit

Situata në sistemin e drejtësisë në Kosovë do të vazhdojë të jetë problematike përderisa institucionet e drejtësisë në vend tolerojnë shkelje procedurale nga gjykatës e prokurorë dhe përderisa organet e hetuesisë dhe gjyqësisë dështojnë në luftën kundër korrupsionit, thuhet

Qeveria e Kosovës e përkushtuar për forcimin e kontrolleve ndaj burimeve publike
  • 2016-03-30

Qeveria e Kosovës e përkushtuar për forcimin e kontrolleve ndaj burimeve publike

Në konferencën përmbyllëse të projektit për kontrollin e brendshëm të financave publike, të financuar nga BE dhe menaxhuar nga Zyra e BE-së në Kosovë, zëvendësministri i Ministrisë së Financave, Agim Krasniqi ka thënë se Ministria e Financave do të vazhdojë me zbatimin e masave

Mbahet konferenca vjetore për mbrojtjen e të dhënave personale
  • 2016-01-28

Mbahet konferenca vjetore për mbrojtjen e të dhënave personale

Në Ditën Ndërkombëtare të Privatësisë, Agjencia Shtetërore për Mbrojtjen e të Dhënave Personale ka mbajtur konferencën vjetore 'Alternativa e fuqizimit të privatësisë'. Një prej qëllimeve të kësaj konferen