Rezultate te kerkimit per termin: +Librazhd

Meta: total 1000 / total_found 5534 / time 0.002 / keyword[0] librazhd / docs[0] 5534 / hits[0] 8785 /
No Pic available
  • 2019-04-07

Kukës/ Historia e protestuesit të arrestuar, skishte një qindarkë në xhep

Protestat kundër qeverisë së Edi Ramës kanë një kosto për qytetarët dhe militantët e PD që dali në shesh, apo i zënë prita shefit të ekzekutivit, siç ka ndodhur rëndom në Fier, Librazhd, Elbasan, e së fundmi dhe në Kukës. Kostoja është arrestimi i shumë prej tyre, të cilët a

Fotolajm/ Depozitimi i plehrave, tek dera e Komisariatit të Policisë Librazhd
  • 2019-04-06

Fotolajm/ Depozitimi i plehrave, tek dera e Komisariatit të Policisë Librazhd

Dera e Komisariatit të Policisë në qytetin e Librazhdit duket se shërben edhe si vend-depozitim për mbetjet. Kjo foto e ardhur në redaksinë e Gazeta Shqip tregon madje sesi Komisariati është kujdesur t’i sensibilizojë qytetarët që t’i depozitojnë mbeturinat vetëm në vendin

No Pic available
  • 2019-04-02

Librazhd/ Tentojnë të bllokojnë Ramën, arrestohet kreu i PD dhe 5 të tjerë

Kryeministri Edi Rama ndodhej sot në qarkun e Elbasanit ku kreu dy takime për BashkinëQëDuam në Prrenjas dhe Librazhd. Nga aty, kryeministri nuk kurseu as sulmet politike për rivalët e tij, por në kuadër të aksionit opozitar, duket se këta të fundit i janë përgjigjur me revoltë. Sipas

Çpo ndodh në Elbasan? Prishi takimin e Ramës, arrestohet ish-deputeti i PD
  • 2019-04-02

Çpo ndodh në Elbasan? Prishi takimin e Ramës, arrestohet ish-deputeti i PD

Vazhdojnë tensionet në qarkun e Elbasanit, ku kryeministri Edi Rama dhe eskorta e tij janë ndalur disa herë në pritë, gjatë rrugës për në vendet ku ka zhvilluar aktivitetet elektorale. Pas arrestimit të kreut të PD në Librazhd dhe 5 militantëve që i ndërprenë rrugën shefit të qeve

Marrëzia vazhdon, këto janë pikat ku bastet luhen ende (FOTO)
  • 2019-04-02

Marrëzia vazhdon, këto janë pikat ku bastet luhen ende (FOTO)

Prej datës 1 janar të këtij viti, në territorin e Shqipërisë nuk duhet të lejohet aktiviteti i asnjë pike të lojërave të fatit dhe as reklamimi i tyre. Kjo parashikohet në ligjin që qeveria Rama votoi në Kuvend në fund të vitit 2018, por duket se në Shqipëri epoka e basteve nuk

Librazhd/ Makina del nga rruga në Pishkash, plagosen 2 persona
  • 2019-03-30

Librazhd/ Makina del nga rruga në Pishkash, plagosen 2 persona

Një aksident është regjistruar pasditen e sotme në aksin Librazhd-Përrenjas, ku për pasojë kanë mbetur të plagosur dy persona. Mësohet se shoferi i një makine ka humbur kontrollin duke dalë nga rruga, ndërsa të plagosur kanë mbetur dy pasagjerë, identiteti i të cilëve nuk bëhet

I ftohti, ARRSH: Disa akse kalohen vetëm me zinxhirë
  • 2019-03-13

I ftohti, ARRSH: Disa akse kalohen vetëm me zinxhirë

Njoftim për median dhe opinionin publik mbi gjendjen e akseve kryesore të vendit. Edhe gjatë natës në disa zona malore ka pasur reshje dëbore të shoqëruara edhe me temperatura të ulëta.  ARRSH raporton  se në Rajonin Verior, pavarësisht reshjeve të dendura të borës në akset kryesor