Rezultate te kerkimit per termin: +Librazhdasit

Meta: total 27 / total_found 27 / time 0.000 / keyword[0] librazhdasit / docs[0] 27 / hits[0] 27 /
No Pic available
  • 2016-11-27

Nga kandavët në ditët e sotme/ Tradita të prodhimit të verës në Librazhd

Nga Avni Alcani Ata qytetarë që kanë banuar në Librazhdin e viteve 70-80 të shekullit të kaluar (XX) e kujtojnë me nostalgji pijen e verës të famshme që prodhonte Fabrika e Verës së Librazhdit. Kush siguronte (me mik) disa shishe verë Librazhdi për Vit të Ri, ishte me fat. Shishet e

Kupa e Shqipërisë, shpërthen Partizani, zhgënjen Flamurtari
  • 2016-09-28

Kupa e Shqipërisë, shpërthen Partizani, zhgënjen Flamurtari

U zhvilluan ndeshjet e vajtjes të raundit të parë të Kupës së Shqipërisë për edicionin 2016-2017, ku përgjithësisht skuadrat e Superiores edhe pse me formacionet e dyta dominuan ndaj kundërshtarëve më inferiore. Kështu në Grupin A, Tirana dhe Skënderbeu u mjaftuan me një barazim 1-

Trajneri i Sopotit dhunohet me grushte ne spitalin e Peqinit
  • 2014-12-07

Trajneri i Sopotit dhunohet me grushte ne spitalin e Peqinit

Trajneri i ekipit te futbollit te Sopotit te Librazhdit eshte dhunuar ne mjediset e spitalit te Peqinit duke u grushtuar nga disa personabr br Ngjarja ka ndodhur sot ne oren 1600 ne spitalin e qytetit Peqin ku ne mjediset e brendshme u perplasen fizikisht disa persona te cilet kane goditur me grus

No Pic available
  • 2014-11-28

Rama dhe shpura e tij mashtrojnë librazhdasit dhe opinionin publik

Së bashku të shpëtojmë Shqipërinë nga mashtruesit 99-sha Në vizitën e tij të së martës në bashkinë e Librazhdit dhe komunën Qendër Edi Rama inspektoi disa investime, publike dhe private. Inspektimet e kryeministrit janë të ligjshme aq më tepër kur ato janë në dobi të qytetar

No Pic available
  • 2012-04-23

Grupi B: Partizani, me hap kryesuesi edhe në Përrenjas

Vazhdon në distancë dueli mes Tepelenës dhe Naftëtarit, që nuk gabojnë   Rezultatet e javës së 19-të DELVINA KELCYRA                   4-0 DOMOSDOVA PARTIZANI        0-2 TEPELENA – BILISHT SPORT     2-0 SOPOTI ALBPETROL      0-0 PERMETI NAFTETARI

Grupi B: Partizani nxjerr nga loja Tepelenën, teatër në Memaliaj
  • 2012-04-16

Grupi B: Partizani nxjerr nga loja Tepelenën, teatër në Memaliaj

Të kuqtë kanë mposhtur minimalisht një nga rivalët, kurse kuçovarët marrin një dhuratë nga memaljotët  Rezultatet e javës së 18-të ALBPETROL PERMETI    2-1 BILISHT SPORT SOPOTI         1-2 PARTIZANI TEPELENA   1-0 KELCYRA DOMOSDOVA 2-1 TURBINA DELVINA        

No Pic available
  • 2011-10-24

Grupi B: Sopoti para të gjithëve, garë treshe për vendin e dytë

Bilisht Sporti mundet thellë në Kuçovë. Ngjitje befasuese e Tepelenës dhe Memaliajt Rezultatet e javës së 5-të NAFTETARI – BILISHT SPORT    5-1 PERMETI PARTIZANI      1-1 SOPOTI KELCYRA 3-0 TEPELENA TURBINA      3-0 DOMOSDOVA DELVINA  1-0 ALBPETROL MEMALIAJ 1-2 &nb