Rezultate te kerkimit per termin: +Librazhdit

Meta: total 1000 / total_found 3472 / time 0.001 / keyword[0] librazhdit / docs[0] 3472 / hits[0] 5220 /
Fotolajm/ Depozitimi i plehrave, tek dera e Komisariatit të Policisë Librazhd
  • 2019-04-06

Fotolajm/ Depozitimi i plehrave, tek dera e Komisariatit të Policisë Librazhd

Dera e Komisariatit të Policisë në qytetin e Librazhdit duket se shërben edhe si vend-depozitim për mbetjet. Kjo foto e ardhur në redaksinë e Gazeta Shqip tregon madje sesi Komisariati është kujdesur t’i sensibilizojë qytetarët që t’i depozitojnë mbeturinat vetëm në vendin

No Pic available
  • 2019-04-02

Librazhd/ Tentojnë të bllokojnë Ramën, arrestohet kreu i PD dhe 5 të tjerë

Kryeministri Edi Rama ndodhej sot në qarkun e Elbasanit ku kreu dy takime për BashkinëQëDuam në Prrenjas dhe Librazhd. Nga aty, kryeministri nuk kurseu as sulmet politike për rivalët e tij, por në kuadër të aksionit opozitar, duket se këta të fundit i janë përgjigjur me revoltë. Sipas

Makina e zjarrfikëses shkon të shuajë flakët, përplaset me një automjet
  • 2019-01-30

Makina e zjarrfikëses shkon të shuajë flakët, përplaset me një automjet

Një aksident që fatmirësisht nuk pati pasoja në njerëz ka ndodhur në lagjen Agjencia në qytetin e Librazhdit. Sipas burimeve nga vendngjarja një autoveturë është përplasur kokë më kokë me një automjet të shërbimit zjarrfikës që kishte dalë nga stacioni për në terren pas një n

No Pic available
  • 2019-01-13

Akull në rrugë, mjeti me dy punonjës të Bashkisë Librazhd bie në humnerë

Një incident i rëndë ka ndodhur në zonën e Librazhdit, e cila është një nga më të goditurat prej motit të keq me reshje bore dhe ngrica, që ka mbërthyer vendin prej më shumë se një jave. Mësohet se një makinë me të cilën dy punonjës të Bashkisë së Librazhdit po shoqëronin n

Trashësia e dëborës arrin deri në 1.5 m, izolohen disa fshatra
  • 2019-01-11

Trashësia e dëborës arrin deri në 1.5 m, izolohen disa fshatra

Qarku i Dibrës vijon të jetë i dominuar nga reshjet intensive të dëborës dhe ngricat, të cilat kanë paralizuar zona të tëra. Trashësia e dëborës në zonat e ulëta arrin në 50 cm, ndërsa në ato të thella dhe malore rreth 1.5 m. Në Bulqizë vijon të jetë një situatë e rënduar

Bora zbardh një pjesë të konsiderueshme të Shqipërisë
  • 2019-01-03

Bora zbardh një pjesë të konsiderueshme të Shqipërisë

Reshjet e dëborës kanë mbuluar një pjesë të konsiderueshme të vendit, duke nisur nga veriu, verilindja, juglindja e deri në jug të Shqipërisë. Nga Bulqiza raportohet për reshje të dendura bore dhe ngrica nëpër rrugë. Në Qarkun e Elbasanit raportohet për probleme në qarkullim në

No Pic available
  • 2018-12-25

Levy Strauss dhe mbrojtja e kulturave

Njeriu që para disa vitesh festoi shekullin e vet, nuk ishte një banor i zakonshëm, por ai me të drejtë mund të quhet mendimtari i shekullit, jo thjesht për moshën e tij, por për atë çka ai solli në shkencat humane dhe kulturën botërore. Ky është akademiku francez Claude Levi-Strauss