Rezultate te kerkimit per termin: +Librez

Meta: total 962 / total_found 962 / time 0.000 / keyword[0] librez / docs[0] 962 / hits[0] 1500 /
No Pic available
  • 2017-05-19

BOOM denoncon: OSHEE mbifaturon konsumatorin në Durrës

Mbifaturimi i energjisë elektrike është një fenomen që vijon ende të shqetësojë konsumatorët. Një rast të tilla ka sjellë emisioni investigative BOOM në RTV Ora News. Bëht fjalë për zotin Fatmir Shehu, nga Durrësi i cili prej tre muajsh i vjen fatura e mbifaturuar. Ai tregon se ësh

No Pic available
  • 2017-04-05

BOOM denoncon: Linja Tiranë-Ndroq nuk njeh librezën e invalidit

Invalidët janë shtresa e cila ka më shumë nevojë për shërbime dhe mbështetje. Në redaksinë e emisionit BOOM në RTV Ora News ka mbërritur denoncimi nga një person që i përket kësaj ketegorie. Ai thotë se pavarësisht se ka librezën e invaliditetit nuk i ofrohet falas shërbimi i tra

No Pic available
  • 2017-04-04

Faturistja vjedh 6 mln lekë, drejtori, frikë ta pushojë nga puna

Në zyrën e Ujësjellës-Kanalizimeve Maliq, punonjësja Sonila Liço, gjatë kohës që ka punuar si faturiste ka përvetësuar rreth 600 mijë lekë, pagesa mujore të rreth 600 abonentëve të Maliqit të bëra gjatë viteve 2014-2016. Edhe pse gjatë një kontrolli të ushtruar nga Drejtoria Qe

No Pic available
  • 2017-03-30

BOOM: I moshuari 36 vite punë por nuk gëzon pension pleqërie

Emisioni investigativ BOOM në RTV Ora News udhëtoi mbrëmjen e sotme drejt shtëpisë së të moshuarve në Kavajë. Një nga banorët rezidentë të kësaj qendre, Hysen Sinanaj, denoncoi faktin se nuk gëzon pension të plotë dhe pse plotëson të gjitha kushtet për ta pasur një të tillë. S

No Pic available
  • 2017-03-24

Teknologjia, Harito: Taksat sot paguhen në mënyrë elektronike

Nga Durrësi ku prezantoi përparësitë e përdorimit të teknologjisë në administratë, Ministrja e Inovacionit theksoi se mënyra elektronike ka qenë në funksion të përmirësimit të jetës së qytetarëve. Si shembull, Milena Harito përmendi recetën elektronike që për herë të parë u

PROFESIONI: PATRIOT
  • 2017-03-15

PROFESIONI: PATRIOT

Profesioni: patriot Ka patriot, ashtu kot, të tipit individual, por ka edhe asi lokal. Ka patriot të rangut nacional, ka edhe më lartë, pra ka edhe super patriot. Ka mega-patriot, ka madje edhe hiper patriot. Sikur marketet, të cilat u hapën pas lufte, sipas hierarkisë. Këta hiper patriotët

No Pic available
  • 2017-03-15

Rriten pagat e policëve sipas viteve të shërbimit

Qeveria ka miratuar strukturën e re të nivelit të pagave për gradë dhe shtesave mbi pagën e punonjësve të Policisë së Shtetit. Sipas vendimit të qeverisë, rritja e pagave do të bëhet çdo vit vjetërsi shërbimi në masën e 1 për qind për vit, deri në 25 vite. Kjo do të thotë se