Rezultate te kerkimit per termin: +Libri +Artistik +Lindita

Total: 6
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:50.804Z

Reportazhet e "Shqip" në Akademinë Kult

Në edicionin e pestë të Çmimeve Kult, mes 40 artistëve pjesëmarrës, në garë për 10 trofe janë të nominuar edhe Fatos Baxhaku në kategorinë "Libri artistik i vitit" për reportazhet e publikuar më parë në gazetën "Shqip", e më pas në përmbledhjen "Gur". Në këtë kategori, gazet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:53.732Z

"Kult 2009", çmimet për më të mirët

Sot në mbrëmje, në sallën e Teatrit Kombëtar të Operës dhe Baletit, do të zhvillohet ceremonia për ndarjen e çmimeve "Kult 2009", ku do të vlerësohen me çmime 10 personalitetet më të mirë të vitit 2008, si dhe aktiviteti më i mirë i vitit. Në 10 kategoritë e caktuara, sipas fush

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:57.711Z

Çmimi AIITC shpall më të mirët e vitit

Fituesit e Çmimit AIITC u kurorëzuan dje në një ceremoni festive. Studiues, artistë dhe personalitete të ndryshme konkurruan midis tyre për të fituar çmimin e madh për tre kategoritë, pikërisht për librin më të mirë në fushën e shkencës dhe të kulturës islame, për pikturën më

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:42.298Z

14 cmime ne mbremjen gala te cmimeve KULT 2011

Per te shtatin vit radhazi Akademia KULT organizon ndarjen e cmimeve ne te gjitha fushat e artit. 14 fitues dolen nga nominimet duke marre kupen e cmimit KULT 2011 ne 12 kategori te artit si dhe 2 cmime speciale per dy prurje te vecanta gjate vitit 2010. Tashme kthyer ne nje tradite per te kurorezua

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:41.107Z

Të nominuarit e çmimeve KULT

Akademia KULT sjell për të shtatin vit radhazi “Çmimet Kult”, të vetmet çmime kulturore kombëtare vjetore. Ky aktivitet, tashmë i kthyer në traditë, sjell në konkurrim artistët më të mirë të artit dhe kulturës shqiptare. Edicioni i shtatë sjell në garë 48 artistë, të cilët

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:50.061Z

Çmimet “Kult” 2009, 40 artistë në garë për 10 trofe

Akademia Kult me partner mediatik Vizion Plus, organizon edicionin e pestë të Çmimeve Kult 2009. Ethet e këtij aktiviteti të rëndësishëm, i vetmi në fushën e artit dhe kulturës shqiptare, sapo kanë nisur. Zyrtarisht, nga dita e sotme, ky aktivitet hyn në fazën e dytë, që mbetet për

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:58.150Z

Shpallen fituesit e edicionit të tretë të çmimit “AIITC”

23/06/2009  Tashmë është kthyer në traditë. Çmimi “AIITC”, i organizuar çdo vit nga Instituti Shqiptar i Mendimit dhe i Qytetërimit Islam, i cili ka në fokus krijimtarinë e vitit që lëmë pas, ka “kurorëzuar” më të mirët. Personalitete të shkencës dhe artit shqi

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama