Rezultate te kerkimit per termin: +Librit +Shkollor

Meta: total 466 / total_found 466 / time 0.001 / keyword[0] librit / docs[0] 11295 / hits[0] 20938 / keyword[1] shkollor / docs[1] 5866 / hits[1] 9916 /
No Pic available
  • 2019-03-09

Skandal/ Nxënësve të klasës së 5-të në Biologji u mësohet hashashi (FOTO)

Një denoncim vërtet tronditës është bërë nga ish-deputetja e Partisë Demokratike, Albana Vokshi në Facebook. Duke postuar foton e një faqeje të librit të Biologjisë që studiohet nga nxënësit e klasave të 5-ta, ajo tregon se të miturve u mësohet edhe hashashi. Në këtë tekst shko

Përmbytja e Bibliotekës, Asllani: Ruajtja e librave jashtë çdo standardi
  • 2018-06-26

Përmbytja e Bibliotekës, Asllani: Ruajtja e librave jashtë çdo standardi

Drejtoresha e Bibliotekës Kombëtare Persida Asllani u shpreh gjatë një konference për shtyp se librat e dëmtuara nga shiu janë botime të 15 viteve të fundit. Materialet janë botime të 15 viteve të fundit, libra shkollor, letërsi të cilat për shkak të mungesës së theksuar të hapës

Analiza/ Zogaj i përgjigjet ambasadorit të SHBA: Pse Qeveria as përgjigjet e as rrëzohet?
  • 2017-10-02

Analiza/ Zogaj i përgjigjet ambasadorit të SHBA: Pse Qeveria as përgjigjet e as rrëzohet?

PREÇ ZOGAJ Ju jetoni në demokraci. Nëse ju i kërkoni, qeveria duhet të përgjigjet! Ose ju do ta. rrëzoni atë, citohet tu ketë thënë pardje ambasadori i SHBA, Donald Lu, disa të rinjve mirditorë, gjatë një takimi me ta në qytetin e Rrëshenit. Në pamje të parë dhe në thelb, dekla

Radhë për librat shkollorë, prindërve u bie të fikët
  • 2017-09-09

Radhë për librat shkollorë, prindërve u bie të fikët

Në prag të vitit të ri shkollor, qytetarët sërish nuk u kanë shpëtuar radhëve për të marrë tekstet mësimore. Frika se nuk do të arrijnë të marrin setin e plotë të librave ka detyruar prindërit të mbajnë radhë me orë të tëra në sportelet e librarive. Fiks Fare bëri një vë

No Pic available
  • 2017-09-05

Tekste shkollore pa pullë e pa kupon tatimor, ja si u shkel urdhëri i MAS

Vetëm pak ditë na ndajnë nga nisja e vitit shkollor 2017 2018 për arsimin parauniversitar dhe është koha kur prindër dhe nxënës, po bëhen gati, po blejnë librat. Emisioni investigative BOOM në RTV Ora News ka bërë një vëzhgim në disa shkolla të kryeqytetit, ku është konstatuar s

No Pic available
  • 2017-09-04

Librat shkollorë, prindërit: Na shesin fletore pune me detyrim

Bashkë me librat, detyrohen të blejnë edhe fletore pune që nuk përfshihen në paketat e publikuara nga shkollat. Denoncimi i qytetarëve vjen nga Patosi ku prindërit pohojnë se përveçse çmimet janë të shtrenjta, punonjësit e shitjes më shumë u japin fletore pune sesa libra, gjë që s

No Pic available
  • 2017-09-03

Fier, prindërit ankohen se mungojnë librat dhe se çmimet janë të larta

Prindërit në qytetin e Fierit ankohen se në pikat e shitjes së librave ka mungesa të titujve shkollorë. Të papërballueshme ata konsiderojnë edhe çmimin me të cilin shiten librat në një kohë që të ardhurat familjare janë të pakta. Prindër: Mungojnë disa lëndë. Çmimet janë të