Rezultate te kerkimit per termin: +Licencimeve

Meta: total 70 / total_found 70 / time 0.000 / keyword[0] licencimeve / docs[0] 70 / hits[0] 82 /
No Pic available
  • 2019-02-05

Grushtat ndaj lojtarëve të Skënderbeut, disiplina e FSHF përkëdhel Kastriotin

Kampionët në fuqi të Superligës, Skënderbeu dështuan të merrnin një fitore ndaj Kastriotit që lundron në fundin e tabelës në ndeshjen e javës së shkuar që u luajt në Redi Maloku të Fushë Krujës. Por përveç rezultatit zhgënjyer korçarët morën si dhuratë nga tifozët kundërs

FSHF u pergjigjet klubeve
  • 2016-11-24

FSHF u pergjigjet klubeve

var fbShare url httpvizionplusalfshf-u-pergjigjet-klubevesize smallbrbrFederata Shqiptare e Futbollit reagoi zyrtarisht ne lidhje me pretendimet e disa prej klubeve te futbollit ne vend per shperndarjen e fondit te solidaritetit te akademive qe perfitojne cdo vit nga UEFA Shefi i sektorit te licenc

Prapaskenat e tregut 40 mln euro të sigurisë fizike
  • 2016-07-24

Prapaskenat e tregut 40 mln euro të sigurisë fizike

Biznesi i shërbimeve private të sigurisë pritet të dyfishohet në tre vitet e ardhshme, sipas operatorëve të tregut, nisur nga kërkesat në rritje që ka nxitur përshkallëzimi i krimit të organizuar dhe terrorizmit. Në vitin 2014, kompanitë e fushës qarkulluan 40 mln euro, me një

U ripërtërihen licencat 7 kompanive të ujit
  • 2016-06-01

U ripërtërihen licencat 7 kompanive të ujit

Sot në Prishtinë, me një ceremoni, Autoriteti Rregullator për Shërbime të Ujit (ARRU), në pajtim me mandatin e vet ligjor të bazuar në Ligjin Nr. 05/L-042, bëri ripërtëritjen e licencave të shërbimit për shtatë kompanitë regjionale të ujit, të cilat ofrojnë shërbimet e ujësjel

No Pic available
  • 2016-03-24

PD shpërthen kundër Taulant Ballës, e quan bastun dhe langua

Partia Demokratike e cilëson shpifës të certifikuar deputetin Taulant Balla, të cilit emrin ia përmendën vetëm me inicial. Sipas demokratëve, edhe sot, ai kreu shërbimin e langoit për shefin e tij, duke sulmuar opozitën me trillime e gënjeshtra. PD: Ky abuzues me pushtetin, ky bastun i E

Veliaj, administratorëve të njësive: Raportoni çdo ndërhyrje të paligjshme
  • 2016-03-02

Veliaj, administratorëve të njësive: Raportoni çdo ndërhyrje të paligjshme

Trajnim profesional dhe licencim për administratorët e pallateve Shpresa Mezini Raportimi për çdo ndërhyrje të paligjshme, ndërmjetësimi mes banorëve dhe bashkisë, zgjidhja e mosmarrëveshje mes banorëve si edhe evidentimi i familjeve në nevojë janë disa prej detyrave që kryebashkiak

10 serialet televizive me te shtrenjta ne bote
  • 2015-12-11

10 serialet televizive me te shtrenjta ne bote

Transmetuar me 11122015 - 1231 Serialet televizive po behen gjithnje e me te shtrenjta Por cilat jane serialet televizive qe deri me tani kane shenuar buxhetin me te madh te shpenzuar Me poshte gjeni listen e 10 serialeve me te shtrenjta televizive ne boteb