Rezultate te kerkimit per termin: +Licencimit

Meta: total 1000 / total_found 1136 / time 0.000 / keyword[0] licencimit / docs[0] 1136 / hits[0] 1675 /
Ndërpritet importi dhe tregtimi i lëndëve plasëse e piroteknike
  • 2018-11-27

Ndërpritet importi dhe tregtimi i lëndëve plasëse e piroteknike

Ministria e Brendshme u kërkon të gjitha subjekteve tregtare që të ndërpresin importin, magazinimin dhe tregtimin e të gjitha lëndëve plasëse, mjeteve shpërthyese dhe piroteknike me efekt të tillë, të cilat i drejtohen tregut të gjerë. Gjithashtu nxitet të ndërpritet menjëherë tre

PD: Vidhen 40 mln euro; ARRSH: Tenderi i Unazës së Re është konform ligjit
  • 2018-11-12

PD: Vidhen 40 mln euro; ARRSH: Tenderi i Unazës së Re është konform ligjit

Partia Demokratike akuzoi sot Bashkinë e Tiranës dhe ARRSH-në se kanë përdorur një skemë korruptive për të ndarë 40 mln eurot që parashikon tenderi për ndërtimin e aksit të Unazës së Madhe nga Pallati me Shigjeta deri tek Sheshi Shqiponja. Zëdhënësja e PD, Ina Zhupa deklaroi se Ed

Bashkia, apel qytetarëve për regjistrimin e vendbanimit
  • 2018-11-04

Bashkia, apel qytetarëve për regjistrimin e vendbanimit

Qytetarët e Tiranës që jetojnë në tre lagjet e reja të krijuara në kryeqytetet apo që nuk e kanë bërë ende regjistrimin e saktë të vendbanimit të tyre, mund të përfitojnë nga amnistia dhe ta bëjnë këtë pa gjobë. Ndryshimet në ligj që mundësojnë këtë amnisti kanë hyrë n

CIA: 40% e të punësuarve në Shqipëri në kufijtë e ekzistencës
  • 2018-05-10

CIA: 40% e të punësuarve në Shqipëri në kufijtë e ekzistencës

Mjedisi i biznesit në Shqipëri është i varfër, teksa 40% të punësuarve në vend që i përkasin sektorit bujqësor janë në kufijtë e ekzistencës, thuhet në vlerësimin e Agjencisë Amerikane të Inteligjencës (CIA) për zhvillimet ekonomike të vitit 2017 në Shqipëri, CIA vëren se k

Skandali i Gulf, kompania ndërkombëtare: Faji i partnerit shqiptar
  • 2018-05-06

Skandali i Gulf, kompania ndërkombëtare: Faji i partnerit shqiptar

Kompania ndërkombëtare e tregtimit të karburanteve Gulf Oil, ka hequr përgjegjësinë nga vetja për skemën e mashtrimit në Shqipëri, duke ja lënë fajin tërësisht partnerit shqiptar Sun Petroleum. Zëvendëspresidenti i grupit Gulf, Frank Rutten deklaroi se kompania ka përfunduar marrëd

No Pic available
  • 2018-03-22

Trump i vërsulet Kinës, vendos 50 miliardë dollarë tarifë mallrash

SHBA planifikon të imponojë 50 miliardë dollarë në tarifa për mallrat kineze dhe të kufizojë aktivitetin e investimit të këtij vendi në SHBA si shpagim për atë që pretendon se janë vite të vjedhjes së padrejtë të pronës intelektuale. Shtëpia e Bardhë tha se veprimet vijnë pas

MIE redukton dokumentet, do merren në institucionet e varësisë
  • 2018-02-02

MIE redukton dokumentet, do merren në institucionet e varësisë

Në kuadër të reformës së derregullimit edhe Ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë bën të ditur reduktimin e dokumenteve për qytetarët dhe sipërmarrjen. Si rezultat i kësaj reforme do të bëhet e mundur lehtësimi i mëtejshëm i shërbimeve për qytetaret dhe bizneset duke elimin