Rezultate te kerkimit per termin: +Liceu +Artistik

Total: 263
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:07.291Z

Liceu Artistik, drejt "ringjalljes"

Liceu Artistik "Jordan Misja" duhet te promovohet me shume, duhet te integrohet ne projekte dhe duhet ta meritoje statusin si "shkolle kombetare". Duket se ky eshte qellimi kryesor i drejtoreshes se Liceut, Evis Grezda. Duke qene shume e apasionuar ne punen e saj, jo vetem si drejtuese, por edhe si

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:43.158Z

Liceu Artistik aktivitet për Festat

Në kuadër të Festave të Nëntorit, Ditës së Pavarësisë dhe asaj të Çlirimit, Liceu Artistik në bashkëpunim me Ministrinë e Kulturës organizuan një koncert, ku mernin pjesë nxënësit më të mirë të kësaj shkolle. E konceptuar si një mbrëmje me karakter kombëtar përve&cc

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:08.397Z

Liceu Artistik, bojkotohet pa afat mësimi

Bojkotohet pa afat mësimi në liceun artistik “Jordan Misja” në kryeqytet. Vendimi është marrë dje nga 200 arsimtarët e kësaj shkolle, të cilët kanë dy muaj pa marrë pagat. Rreth 200 mësues të liceut artistik “Jordan Misja” në kryeqytet kanë bojkotuar ditën e djeshme mësim

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:12.355Z

Mësuesja rreh nxënësen te Liceu Artistik

Një nxënëse e klasës së tretë ka rënë pre e dhunës së mësueses gjatë një konflikti në Liceun Artistik në Tiranë. E mitura dyshohet se është rrahur nga mësuesja Marina I., të cilën policia e ka dërguar për ndjekje penale në prokurori. Burimet zyrtare nga Drejtoria e Policisë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:18.214Z

Inaugurohet Liceu Artistik Rama I denuar te jete ekselent

Transmetuar me 27102016 - 0838 Tirane 27tetor 2016 NOAal- Kryeministri Edi Rama mori pjese sot ne inaugurimin e Liceut Artistik ne Tiranebr br Ai tha se shkolla ka perjetuar nje rrenim te vazhdueshem per shkak te mungeses se vemend

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:39.392Z

Liceu Artistik “Jordan Misja”, bazë e formimit të artistëve të ardhshëm

Intervistë me Drejtoren e Përgjithëshme të Liceut Artistik ”Jordan Misja”, znj. Evis GrezdaTë shtunën që sapo kaloi, orkestra e madhe sinfonike, orkestra e vogël e fëmijëve,  formacione të ndryshme si edhe me kori i Liceut Artistik “Jordan Misja” dhanë një k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:18.215Z

Rama dhe Veliaj përurojnë Liceun Artistik

Kryeministri Edi Rama dhe kreu i Bashkisë së Tiranës, Erjon Veliaj inauguruan sot ambientet e reja të Liceut Artistik në Tiranë. Kryeministri Edi Rama, ish-nxënës i kësaj shkolle u shpreh se Liceu e ka detyrim të jetë qendër e ekselencës shqiptare. Ai kujtoi degradimin për vite me rad

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama